:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 12°C
powietrze Dobre

We wtorek kolejna odsłona Legnickich Wieczorów Organowych

Muzyka Koncerty, wtorek kolejna odsłona Legnickich Wieczorów Organowych - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 18/08/2019 11:19
SIER 20
godz: 19:15

Legnickie Centrum Kultury zaprasza 20 sierpnia o godz. 19.15 do katedry św. Piotra i Pawła na kolejny koncert z cyklu Legnickich Wieczorów Organowych. Tym razem wystąpi muzyczny duet Roman Perucki (organy) i Maria Perucka (skrzypce). Wstęp wolny.

Doświadczony muzyczny duet łączy nie tylko miłość do muzyki, oboje bowiem są prywatnie małżeństwem. Roman Perucki jest pierwszym organistą Archikatedry Oliwskiej i Dyrektorem Naczelnym Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku. Pełni również funkcję prezesa stowarzyszenia "Musica Sacra", z którym organizuje m.in. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Katedrze Oliwskiej. Natomiast Maria Perucka to artystka posiadająca w swoim dorobku scenicznym liczne koncerty w Europie, nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne.

W średniowiecznej świątyni muzycy zaprezentują przekrojowy repertuar począwszy od klasycznych kompozycji Johanna Sebastiana Bacha, a kończąc na utworach współczesnych twórców m .in.  Zbigniewa Kruczka czy Janusza Bieleckiego.

We wtorek kolejna odsłona Legnickich Wieczorów Organowych komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama