:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze B. dobre

Weekendowy Jarmark Wielkanocny w Galerii Piastów

Galeria Piastów, Weekendowy Jarmark Wielkanocny Galerii Piastów - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 15/04/2019 13:57

W miniony weekend w centrum handlowym Galeria Piastów odbył się Legnicki Jarmark Wielkanocny, na którym można było znaleźć m.in. tradycje jadło na świąteczne stoły oraz oryginalne okolicznościowe rękodzieła do udekorowania domu. Nie zabrakło także występów artystycznych i zajęć dla dzieci.

Na straganach można było kupić tradycyjne świąteczne jadło, głównie wyroby cukiernicze i wędliniarskie. Nie zabrakło także cieszących się dużym zainteresowaniem świątecznych rękodzieł m.in. pisanek, palm, stroików, naczyń, dzierganych koszyków czy wyszywanych serwet.

Dla dzieci przygotowano interesujące warsztaty plastyczne, a gościom galerii czas umilały ludowe zespoły Czernianki z Czernej, Fudżijamki z Pielgrzymki, Cicha Woda z Udanina, Złota Leszczyna z Wilkowa, Cichowodzianie z Budziszowa Wielkiego, Michalinki z gminy Chojnów i Echo z Bolkowa. Swoje stosika przygotowały także koła gospodyń wiejskich.

Wydarzenie było współorganizowane przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy”, oraz Galerię Piastów.

Fot. Mariusz Witkowski

Weekendowy Jarmark Wielkanocny w Galerii Piastów komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama