:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 8°C
powietrze B. dobre

Wicepremier Gowin przywiózł legnickiej PWSZ czek na milion złotych

Wicepremier Gowin na legnickiej PWSZ.
Mateusz Bensz 06/04/2019 13:33

W sobotę Legnicę odwiedził wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Głównym celem jego wizyty było przekazanie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy czeku na 1 mln zł.

W czasie sobotniej wizyty w Legnicy Jarosław Gowin w murach legnickiej PWSZ im. Witelona przekazał na ręce władz uczelni symboliczny czek na kwotę 1 mln zł. To efekt konkursu, który ministerstwo organizuje od 2 lat w ramach projektu „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości”.

- Organizujemy konkurs dla najlepszych uczelni zawodowych w kraju. 15 placówek, które najlepiej kształcą na potrzeby lokalnego rynku pracy otrzymuję kwotę 1 mln zł. Pieniądze te mogą przeznaczyć na dowolny cel, co daje gwarancję, że posłużą one jak najlepiej wspólnocie akademickiej – mówił wicepremier Gowin w Legnicy.

- Ta nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że idziemy w dobrą stronę - cieszyła się Helena Babiuch, prorektor ds. dydaktyki i studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona.

Podczas wizyty w PWSZ, Gowin mówił o obowiązującej od października ub. roku ustawie dot. szkół wyższych, zwanej konstytucją dla nauki.

- W tym roku w budżecie rząd przeznaczył na szkolnictwo wyższe 2 mld zł. Dodatkowo wypuszczono obligacje o wartość 3 mld. To największa suma pieniędzy na ten cel przeznaczona od 1989 r. Dla wielu uczelni, których budżety wynoszą kilkanaście mln zł ta pomoc to ogromne wsparcie – przekonywał Gowin.

Wizytę w Legnicy wicepremier wykorzystał też do kampanii wyborczej. Prosto z PWSZ udał się bowiem do rynku, by promować kandydatkę do Parlamentu Europejskiego Beatę Żołnieruk. Wałbrzyszanka jest "dziewiątką" na dolnośląsko - opolskiej liście Prawa i Sprawiedliwości, ale jest członkiem "Porozumienia" - partii, której liderem jest Gowin.

wicepremier gowin w legnicy - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama