:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze Umiarkowane

Wojskowym Starem z 1975 r. na historyczny Rajd Dakar [WIDEO]

Dawid Stefanik 08/07/2019 18:23

„Tego jeszcze nie robiłem” powiedział legniczanin zabierając wojskowego Stara 266 z podwarszawskiego Celestynowa i wyruszając - ku zdziwieniu pracowników wojskowych - w drogę na własnych kołach do Legnicy. Samochód będzie przerobiony na mobilny hotel i warsztat. Następnie wyruszy w ciekawe podróże m. in. trasą historycznego Rajdu Dakar. Podczas próbnej przejażdżki samochód zaimponował swoimi możliwościami, co można zobaczyć w naszym filmie.

Choć Star 266 ma na swoim koncie ponad 40 lat (1975 r.), to zasadniczo nie był w ogóle użytkowany.  Samochód w chwili zakupu od Agencji Mienia Wojskowego w Warszawie miał na liczniku przejechane zaledwie 636 km. Czas jednak odbił swoje piętno na stanie technicznym pojazdu. 

- Jak odbierałem auto z jednostki wojskowej, to każdy był w szoku, że nie mamy lawety i chcemy nim dojechać do Legnicy. Pojechało ze mną trzech kolegów mechaników, z kilkoma postojami technicznymi poświęconym naprawom, udało nam się jednak dojechać do celu – wspomina właściciel samochodu Tomasz Gliwny.

Samochód obecnie jest remontowany i modyfikowany. W środku ma powstać mieszkanie z mobilnym mini hotelem i warsztatem naprawczym m. in. dla motorowych podróżników. Tomasz wraz z przyjaciółmi przygotowuje się także do wyruszenia w podróż śladem dawnej trasy Rajd Dakar 1988 r. (Paryż – Algier – Dakar), którą w rajdzie pokonały kiedyś dwie polskie załogi Stara.

Jest to jeden z elementów projektu „Tego jeszcze nie robiłem”, który legniczanin realizuje od kilku lat motywując ludzi do działania, przełamywania barier, spełniania nawet najbardziej szalonych marzeń i pomysłów.

-Wszystkie ograniczenia i możliwości działania siedzą w naszych głowach – tłumaczył Tomasz Gliwny.

Więcej informacji w naszym materiale wideo.

 

Reklama

Wojskowym Starem z 1975 r. na historyczny Rajd Dakar [WIDEO] komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama