:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 0°C
powietrze Umiarkowane

Wolontariat drogą do rozbudzania pasji – otwarta konferencja w PWSZ w Legnicy

PWSZ, Wolontariat drogą rozbudzania pasji otwarta konferencja Legnicy - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 03/12/2019 12:30
GRU 05
godz: 11:00

W czwartek (5 grudnia) o godz. 11.00 PWSZ im. Witelona w Legnicy wraz z TPD zapraszają z okazji dnia wolontariusza na konferencje pt. „Wolontariat – droga do rozbudzania potrzeby/pasji pomagania innym oraz kształtowania obywatelskich i patriotycznych postaw. Wstęp wolny.

Konferencja jest organizowana przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Legnicy przy współpracy z jedną z największych lokalnych organizacji pozarządowych - Towarzystwem Przyjaciół Dzieci.

W spotkaniu wezmą udział m.in. studenci oraz nauczyciele z Kolegium Muzycznego im. Barwińskiego w Drohobyczu, którzy przygotowali z tej okazji specjalny koncert. W programie artystycznym zaplanowane są także występy podopiecznych TPD oraz uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Legnicy im. Bohdana Ihora Antonycza w Legnicy.

- Międzynarodowy Dzień Wolontariusza ustanowiony z inicjatywy ONZ (1986 r.) to święto wszystkich osób, które wykazują potrzebę bezinteresownego niesienia pomocy innym i angażują się w działania na rzecz tworzenia pozytywnych zmian społecznych. Wolontariat, realizowany współcześnie w różnych formach nabiera szczególnego znaczenia, jeśli realizowany jest we współpracy przez różne podmioty – instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, świat biznesu oraz osoby prywatne. Tym właśnie instytucjom i osobom poświęcona jest ta konferencja. Podczas spotkania m. in. społeczność akademicka opowie o działań ramach projektu „Pomagamy Rodakom na Ukrainie III - z pamięcią o poległych Kresowiakach”, głos zabierze także okręgowy i miejski oddział TPD. Wydarzenie jest jest świetną okazją, to uhonorowania miejskich wolontariuszy – mówi Przemysław Kulon z Działu Promocji i Wydawnictw PWSZ w Legnicy.

Organizatorzy na konferencje zapraszają wszystkie osoby zainteresowane działalnością NGO i wolontariatem. Konferencja dofinansowana ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, Centrum Konferencyjno-Widowiskowe (ul. Sejmowa 5A, sala E 2). Start o godz. 11.00, planowane zakończenie ok. godz. 16.00. Wstęp wolny.

Wolontariat drogą do rozbudzania pasji – otwarta konferencja w PWSZ w Legnicy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama