:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C
powietrze Złe

Wraca widmo odkrywki pod Legnicą. W Sejmie jest projekt ustawy

Wydarzenia, Wraca widmo odkrywki Legnicą Sejmie projekt ustawy - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 08/10/2019 10:14

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą przeforsować w Sejmie ustawowe zmiany, które dla naszego regionu mogą się okazać brzemienne w skutkach. Chodzi o odkrywkową kopalnię węgla brunatnego.

Pod projektem zmian w ustawie Prawo geologiczne i górnicze oraz ustawie o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, podpisała się grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Sejm pochyli się nam na posiedzeniu 16 października, czyli już po wyborach parlamentarnych. Dodajmy, że to pierwsza taka sytuacja w historii III RP, by stary Sejm zbierał się po wyborach.

Opozycja bije na alarm.

- Dla naszego regionu to najgroźniejszy projekt ustawy jaki pojawił się w ostatnich latach. Tysiące ludzi protestowało przeciwko kopalni odkrywkowej węgle brunatnego pomiędzy Legnica, a Lubinem, były pomysły aby przekładać bieg Kaczawy, zmieniać drogi itp. Udało się to zablokować, ale teraz lobby odkrywkowe wrzuciło projekt, który ma być głosowany tuż po wyborach, który umożliwi budowę kopalni odkrywkowej na terenie gmin Kunice, Miłkowice, Lubin, Chojnów i przy granicy Legnicy bez żadnych konsultacji, decyzja ministra, bez możliwości skarżenia, bo stroną postępowania ma być tylko minister – pisze legnicki poseł Koalicji Obywatelskiej Robert Kropiwnicki na Facebooku.

Parlamentarzysta zauważa, że lokalni liderzy PiS o planowanych zmianach w ustawie musieli wiedzieć wcześniej, ale przed wyborami tego tematu, rzecz jasna, nie poruszają. Przypomnijmy, że od sierpnia br. wiceministrem energii jest lubiński poseł PiS Krzysztof Kubów.

Reklama

Wraca widmo odkrywki pod Legnicą. W Sejmie jest projekt ustawy komentarze opinie

 • Gienek - niezalogowany 2019-10-10 22:13:33

  SUPER że w sejmie jest projekt ustawy odkrywki pod Legnicą !

 • Gość - niezalogowany 2019-10-11 01:01:18

  Jak dla mnie to odkrywka mogła by być cała gmina miała by w tym zyski

 • J_Kunice - niezalogowany 2019-10-11 11:13:38

  Dziwny jest ten świat, w czasach ekologicznych pomp ciepła fotowoltaliki, samochów elektrycznych--topniejące lodowce....bum kolejna odkrywka, nie wszystko dla pieniędzy..
  pomyślmy o naszych dzieciach, wnukach. dostaniemy hajs za domy, gospodarstwa, ziemie.
  i co dalej??? taka myśl mi wskoczyła że jednak
  człowiek to największy szkodnik na Ziemi !!!

 • Gość - niezalogowany 2019-10-11 13:53:34

  Szkoda, że koalicyjni posłowie myślą tylko o cenach działek pod Legnicą (bo te przy budowie kopalni spadną). Kopalnia a w przyszłości elektrownia to w pierwszej kolejności miejsca pracy (elektrownia i kopalnia Turów mają się już ku końcowi). To szansa na wzmocnienie niezależności energetycznej w skali całego Państwa a każdy z nas wykorzystuje energię w coraz większym stopniu.

 • Mieszaniec - niezalogowany 2019-10-11 20:11:23

  Dtanowcze NIE, NIE i jeszcze raz NIE. Niech na swoim placu zabaw robia odkrywki, od nas precz.

 • gość 2019-10-11 21:02:31

  Do wiadomości gościa 13.53.34.... Proponuję wykop pod pana oknem... to po pierwsze, po drugie, wszędzie odchodzi się od węgla na rzecz energii odnawialnej... Nikt o zdrowych zmysłach nie chce mieszkać w smogu, chyba, że to Panu/Pani odpowiada, to proszę przenieść się pod Bogatynię, tam wiele hektarów ziemi czeka na zagospodarowanie i za niewielkie pieniądze... Pieniądze płynąć będą same do kieszeni za stworzenie w super lokalizacji, wielu miejsc pracy...

 • Gość - niezalogowany 2019-10-12 16:40:52

  To że pod l-ca powstanie odkrywka wiadomo już od lat 70 ubiegłego stulecia , węgla jest na około100 lat wydobycia , także zapomnijcie że ta odkrywka zostanie nie otwarta pomimo protestów jakie będą

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama