:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze B. dobre

Wyremontujemy Romom mieszkania. Radni dołożyli 100 tys. zł

Wydarzenia, Wyremontujemy Romom mieszkania Radni dołożyli - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 04/11/2019 15:30

Wojewoda dolnośląski zawarł porozumienie z legnickim samorządem ws. poprawy warunków mieszkaniowych społeczności romskiej w 2019 r. przekazując na ten cel 330 527,31 zł.

Pełny koszt tego zadania wynosi 367 252,58 zł, co oznacza, że wkład własny Legnicy stanowić miał 10 proc. Jednak ze względu na wzrost cen materiałów i usług budowlanych, na październikowej sesji rada miejska zaakceptowała przeznaczenie na ten cel dodatkowo 100 tys. zł z budżetu.

Do końca 2019 r. zmodernizowanych będzie 5 mieszkań zasiedlonych przez Romów, zlokalizowanych w różnych częściach Legnicy. - Zakres prac, które już się rozpoczęły, obejmuje m.in. wydzielenie w mieszkaniach łazienek i wc, wyposażenie w armaturę gazową i sanitarną, ekologiczne ogrzewanie, remonty instalacji elektrycznej, wodnej i kanalizacyjnej, a także wewnętrzną termomodernizację, czyli wymianę drzwi wejściowych i wewnętrznych oraz okien. Zamontowane zostaną kuchenki gazowe i wyremontowane komórki piwniczne przynależne do mieszkań – informuje magistrat.

Zadanie jest finansowane ze środków dotacji celowej budżetu państwa w ramach wieloletniego Programu integracji społeczności Romskiej w Polsce na lata 2014-2020. - Program integracji społeczności romskiej w Polsce, polegający na poprawie jej warunków mieszkaniowych, będzie kontynuowany w roku 2020 – czytamy w serwisie prasowym urzędu miasta.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

Wyremontujemy Romom mieszkania. Radni dołożyli 100 tys. zł komentarze opinie

  • gość 2019-11-04 16:13:51

    Róbcie tak dalej to nigdy do roboty sie nie wezma tylko z flachą od rana przed blokiem na jaworzynskiej

  • beny24 - niezalogowany 2019-11-04 19:50:51

    Nieroby.Zobaczą,że cały czas dostaną to dalej będa tylko łazić z Kubeczkami i siedzieć przed klatkami i atakowac ludzi.Strach tamtędy przejść.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 20:57:02

    Że co? A kto im zniszczył te klatki? Oni sami. Całe życie nie pracują, więc Legnica dołoży im do mieszkania, co to za polityka? Zamiast robić parkingi pod szkołami, ścieżki rowerowe, place zabaw my się będziemy dokładać do patologii i złodziei.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-05 00:23:42

    Niech wezmą kredyt, wyremontują sobie a potem niech sobie splacają, tak robią wszyscy normalni mieszkańcy Legnicy. Wystarczy, że mieszkania mają za free. Znów doprowadzicie do konfliktów i ludzie ich znienawidzą i slusznie bo wdzięczności z ich strony nie ma żadnej oni uważają, że im się należy ! I nadaj będę sięgać po cudze

  • gość 2019-11-05 13:21:13

    Cwanie pisiory załatwiają takich jak Krzak. 90% daje państwo, grzech nie brać, niegospodarność. Motłoch nie rozumie że to państwowe i pluje jadem na samorząd. Niejeden nie pójdzie już głosować na Krzaka ani jego ludzi bo zapamięta sobie, że remontowali mieszkania mniejszości romskiej. Jak była dotacja 85% na autobusy to szkoda, że nie byli zainteresowani.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 13:23:04

    Bez jaj ludzie mieszkań nie mają kredyty muszą brać A oni za darmo do roboty niech się wezna

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 19:10:55

    To jest kpina !!!
    Kradną, zastraszają ,niszczą co popadnie , demolują otoczenie , śmiecą i na dodatek są bezkarni !!!
    I tak też jest w rzeczywistości-służby nic sobie nie robią z ich wyczynów ....
    Na domiar złego dostają wszystko za darmo - z tytułu tego że po prostu "Są" no bez przesady. Za NASZE ciężko zarobione podatki ....
    Żarty jakieś
    Ogarnijcie się

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie