:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C
powietrze Umiarkowane

Wyroki Sądu Okręgowego w Legnicy mogą wylądować w koszu

Wydarzenia, Wyroki Sądu Okręgowego Legnicy mogą wylądować koszu - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 05/07/2019 09:44

Portal Oko.Press opublikował listę 543 sędziów powołanych przez nową Krajową Radę Sądownictwa, czyli tzw. neo-KRS. Znaleźliśmy na niej siedmiu sędziów Sądu Okręgowego w Legnicy.

Opublikowaną przez Oko.Press listę (można się z nią zapoznać TUTAJ) przygotował Patryk Wachowiec, prawnik i aktywista na rzecz praworządności, związany z inicjatywą Wolne Sądy, analityk Forum Obywatelskiego Rozwoju. Portal wyjaśnia, że skorzystał on z dostępnych publicznie informacji na stronie Krajowej Rady Sądownictwa i Kancelarii Prezydenta RP.

Na liście znajduje się dziesięciu sędziów z okręgu legnickiego. Siedmiu z nich orzeka w Sądzie Okręgowym w Legnicy: Agnieszka Bojanowska, Witold Andrzej Cieślik, Agnieszka Dorota Jakubiszyn-Turkiewicz, Agata Magdalena Kawa-Jerka, Sylwia Elżbieta Kolasa-Barczyńska, Piotr Krawczuk i Joanna Maria Tabor-Wytrykowska.

W czym problem? Ano w tym, że wkrótce wydawane przez tych sędziów wyroki będzie można podważyć. Dojdzie do tego, jeśli jesienią Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej przychyli się do zdania Rzecznika Generalnego TSUE i uzna, że neo-KRS została powołana w sposób niezgodny z prawem i de facto jest nielegalna.

Nowa KRS została wyłoniona w oparciu o ustawę o KRS z 2017 r. Wg wielu prawników i polityków ustawa ta jest sprzeczna z Konstytucją, bo wbrew jej zapisom zezwoliła na wybór 15 członków KRS przez Sejm, a nie przez środowisko sędziowskie. Wybór neo-KRS został zbojkotowany przez znaczną część środowiska sędziowskiego.

Reklama

Wyroki Sądu Okręgowego w Legnicy mogą wylądować w koszu komentarze opinie

  • lopez - niezalogowany 2019-07-05 10:56:11

    W koszu to może GW lądować i OKO.PRESS...Ich dywagacje to tylko PObożne życzenia nienawistników którzy nie mogą się pogodzić że ich ludzie już nie rządzą.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-06 07:48:14

    Wytrykowska juz dawno powinna przestac orzekac-to stara Oszustka tak jak Zisser,Martka,Seweryn,Chlopecki i nie mam tu na mysli niekorzystnych wyrokow ale ewidentne lamanie Prawa -wytrykowskuego szybko wykopano z Apelacyjnego we Wrocku,na nia tez czas

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama