:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze B. dobre

Wyschnięte drzewa elementem nowej ekopolityki Krzakowskiego? [ZDJĘCIA]

Samorząd, Wyschnięte drzewa elementem nowej ekopolityki Krzakowskiego [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 24/07/2019 12:02

We wtorek prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski promował nową ekopolitykę miasta polegającą m. in. na hodowli pszczół, niekoszeniu traw i tworzeniu łąk miejskich. Tymczasem czytelnicy wysyłają nam zdjęcia z kolejnymi nowymi elementami krajobrazu – wysuszonymi drzewami.

Jednym z takich obumierających miejsc jest legnicka "inwestycja stulecia", czyli droga zbiorcza przy alei 100-lecia Odzyskania Niepodległości gdzie masowo wysychają nasadzone w ubiegłym roku drzewa. O tym pisaliśmy TUTAJ.

Podobny pustynny krajobraz można zobaczyć także przy niedawno przebudowanej ulicy Leszczyńskiej, gdzie również wysychają nowe sadzonki oraz stare drzewa. 

Obumierające drzewa można spotkać także w innych częściach miasta m. in. w stanowiącym chlubę ratusza Parku Miejskim czy przy ul. Jaworzyńskiej.

- Legnica eko. Stojące martwe drzewa, które są zagrożeniem dla przechodniów i zmotoryzowanych. Jak to ładnie wygląda. To tak trochę jak w puszczy - jak upadnie, to niech leży aż zgnije. A co suche to poczekamy aż samo upadnie. Chyba, że to jakaś nowa moda? - napisał jeden z naszych czytelników pan Bogumił Leśnikowski na internetowym forum "Dyskusje o Legnicy".

Wyschnięte drzewa elementem nowej ekopolityki Krzakowskiego? [ZDJĘCIA] komentarze opinie

 • gość 2019-07-24 17:57:04

  Widziały gały kogo wybierały.

 • gość 2019-07-24 21:37:55

  Myślę, że wszystkie nasadzenia objęte są prawem do reklamacji - podobnie jak w Parku. Kiedy jakieś drzewo sie nie przyjmie - wykonawca posadzi nowe. Z pewnością miasto nie będzie za to płacić

 • gość 2019-07-25 12:47:10

  Legnica jest bardzo ekologiczna, nie kosi się traw bo zakłada się łąki, nie podlewa się drzew bo się oszczędza się wodę. Takie syfu jak jest w tym roku to nigdy w Legnicy nie było

 • gość 2019-07-25 20:12:41

  To samo jest przy ul. Sudeckiej, posadzono tam kilka drzew w ostatnich dwóch latach i wszystkie uschły!!! Ani razu nikt nie podlał młodych sadzonek, a nawet ogrodnik amator wie, że w pierwszym roku po posadzeniu zanim drzewo się ukorzeni trzeba je podlewać, zwłaszcza przy panujących teraz długich okresach suszy!! Aż żal patrzeć, a pan "pożal się boże" prezydent jeździ tamtędy codziennie i pewnie nawet nie zauważył, bo on najchętniej drzewa wycina-(

 • gość 2019-08-30 10:22:13

  wycina się doże drzewa a sadzonki wkłada do doniczek za ciężkie tysiące złotych...szczyt głupoty ...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama