:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 0°C
powietrze Umiarkowane

Wystartował Festiwal Form Audiowizualnych Intermediale [ZDJĘCIA]

Muzyka Koncerty, Wystartował Festiwal Audiowizualnych Intermediale [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 24/11/2019 13:38

Koncertami w Akademii Rycerskiej i wernisażem w Galerii Ring otwarto 25. Festiwal Form Audiowizualnych Intermediale w Legnicy. W programie jeszcze m.in. kilka wydarzeń w ciągu najbliższego tygodnia. Przypominamy, że wstęp na imprezy w ramach Intermediale jest darmowy, lecz wcześniej trzeba odebrać bezpłatną wejściówkę w Galerii Satyrykon.

Piątkowym wernisażem wystawy "25. Intermediale" zainaugurowany został tegoroczny Festiwal Form Audiowizualnych Intermediale w Legnicy. Ekspozycja stworzona z okazji jubileuszu imprezy nawiązuje do historii poprzednich edycji wydarzenia.

Zobaczyć na niej można m.in.  wideo-instalacje twórców związanych w poprzednich latach z festiwalem Sachiko Hayashi, Joanny John, Wojciecha Benicewicza, Roberto Zanaty, Krzysztofa Pawlika i Radio Internazionale. Wystawa będzie czynna do 21 grudnia 2019.

Następnie w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej pierwsze występy tegorocznego festiwalu zaliczyło Radio Internazionale (Polska, performans audiowizualny) oraz Scattering (Włochy, performans audiowizualny).

Natomiast w sobotę w Sali Maneżowej zagrali: Haco (Japonia, performans audiowizualny), Inire (Polska, performans audiowizualny) oraz Richard Scott (Anglia/Niemcy, performans audiowizualny). Na tym jeszcze nie koniec atrakcji w tegorocznym Intermediale.

FOT. ANDRZEJ TRZECIAK

***

Poniżej prezentujemy harmonogram wydarzeń, jakie zaplanowane są jeszcze w ramach 25. Festiwal Form Audiowizualnych Intermediale

26 listopada o 17:00, Galeria Ring – wykład na temat Festiwalu Intermediale

Zajęcia poprowadzi wieloletnia kuratorka Festiwalu Intermediale, artystka sztuk wizualnych i performerka Małgorzata Dancewicz. Podczas wykładu artystka przybliży sztukę wideo i nowych mediów. Wykład będzie zarówno doskonałym wstępem jak i komentarzem do festiwalowych wydarzeń zarówno na dla pasjonatów imprezy, jak i zaciekawionych laików.

29 listopada godz. 19.00, Sala Maneżowa Legnickiego Centrum Kultury – koncert

Tuna Pase (Hiszpania/Turcja) performans audiowizualny

Tuna Pase kompozytorka o hiszpańskich korzeniach, mieszkająca w Barcelonie, urodzona i wycho-wana w Stambule. Jej fascynacja muzyką rozpoczęła się, gdy po raz pierwszy usłyszała barwę fletu w trakcie dostrajania się orkiestry. Zajmuje się kompozycją elektroakustyczną, improwizacją, sztuką dźwiękową i etnomuzykologią. Komponuje na elektronikę, flet, instrumenty perkusyjne i śpiew. Improwizuje na żywo, wykorzystując elementy otaczającej ją rzeczywistości, które budują jej muzy-kę od zera. Występowała na festiwalach w Europie (Francja, Niemcy, Austria, Włochy, Szwajcaria, Hiszpania) w Stanach Zjednoczonych i na Bliskim Wschodzie (Turcja, Izrael). Realizuje projekt ba-dawczy z dziedziny Inżynierii i Projektowania Dźwięku w Istanbul Technical University Center for Advanced Studies in Music.

White Nerve Connection (Polska, performans audiowizualny)

White Nerve Connection powstał w 1996 roku w Warszawie, jako projekt okołoindustrialny. Po-czątkowo solowo, od 2013 jako duet WNC występuje z materiałem prezentującym melanż cut-upów w ambientowym i noisowym klimacie. Ich muzyka oparta jest na field recordingu, miksowa-nym z dźwiękami rozmaitych generatorów, sampli i urządzeń służących do wytwarzania szumu. White Nerve Connection to dadaistyczne zewy miasta, połączone z tradycją klasyków muzyki elek-troakustycznej i etnicznej zatopione w echach muzyki klubowej.

Wystartował Festiwal Form Audiowizualnych Intermediale [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama