:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Dobre

X Festiwal Legnickich Organizacji Pozarządowych za nami [ZDJĘCIA]

Po godzinach, Festiwal Legnickich Organizacji Pozarządowych [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 26/10/2019 18:16

W sobotę legnickie organizacje pozarządowe już po raz dziesiąty miały okazję zaprezentować się podczas FLOP SHOW. Imprezę tradycyjnie otworzyła parada NGO wzdłuż ulicy Najświętszej Marii Panny, następnie miejscy aktywiści przenieśli się do Galerii Piastów.

W tym roku organizatorzy z Towarzystwa Miłośników Legnicy „Pro Legnica” zrezygnowali z rozstawiania stoisk dla wszystkich NGO, prezentując głównie artystyczne strony lokalnych organizacji m. in. rękodzieła czy występy artystyczne. Jednak wszystkie stowarzyszenia i fundacje miały okazję zaprezentować swoje działania i werbować nowych działaczy dzięki prezentacji scenicznej i możliwości rozdawania materiałów promocyjnych.

W imprezie wzięło udział łącznie 28 organizacji pozarządowych. 

- FLOP to ogromne przedsięwzięcie, duży wysiłek organizacyjny, lecz udało się to zrobić dzięki wielu zaangażowanym przyjaciołom TML jak m.in. goszcząca nas Galeria Piastów. Dziś zaprezentowaliśmy również kalendarz wydany z okazji 50-lecia działności Towarzystwa Miłośników Legnicy. Można go dostać za 15 zł, natomiast środki pozyskane z jego sprzedaży, przeznaczymy na organizacje jubileuszowego inventu 13 lutego 2020 roku w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej - mówiła prezes TML „Pro Legnica” Antonina Trawnik.

- Jest to dobra inicjatywa, która pomaga nam dotrzeć do nowych osób, które mogą być zainteresowane naszą działalnością. Jest to także okazja do integracji dla lokalnych organizacji pozarządowych, których mam nadzieję za rok będzie jeszcze więcej. Trochę wydarzeniu zaszkodziła dobra pogoda. Wielu ludzi wybrało dziś spędzenie czasu na świeżym powietrzu w ostatnie ciepłe dni roku - mówił Paweł Pundyk, miłośnik mroźnych klimatów ze Stowarzyszenia  "Legnickich Morsów".

Fot. Andrzej Trzeciak i Klaudia Korfanty

X Festiwal Legnickich Organizacji Pozarządowych za nami [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama