:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 7°C
powietrze Umiarkowane

Zabytkowe komputery z lat 80. i 90. minionego wieku w siedzibie Avatara

Marzena Machniak 20/02/2019 12:26

Laboratorium pełne retro komputerów i gier, których najmłodsi nie widzieli na oczy, a dorośli na pewno chętnie sobie przypomną. To istny raj dla miłośników komputerowej rozrywki sprzed lat. Teraz w Legnicy będzie niepowtarzalna okazja do udziału w niecodziennych zajęciach i warsztatach.

Zabytkowe komputery z lat 80. i 90. XX wieku, jakimi dysponuje powstałe w Fundacji Avatar laboratorium, są na chodzie i czekają na graczy. 

- Zabytkowe gry, klasyczne gry wideo, których dziś już się nie spotyka, jak Pong czy Pacman. Są też konsole do gier wideo od pierwszej generacji. Jest tu trochę historii informatyki i gier – mówi Piotr Stachura, organizator laboratorium retro komputerów i gier, które mieści się przy ul. św. Piotra.

- Na początku kupiłem Commodore 64, bo kiedyś go miałem, a potem już  poleciało. Zgromadziło się tego sporo. W laboratorium mam tylko fragment zbiorów. Jest część komputerów i konsol, które wymagają remontu. Są monitory, których nie da się w tych zbiorach wyeksponować. W sumie mam 34 konsole i komputery, a do tego około 20 monitorów i telewizorów. W domu i w piwnicy było ciasno, a więc musiałem z tym wyjść na zewnątrz - śmieje się Piotr Stachura. 

Jak zapewnia organizator laboratorium, dzieci bardzo lgną do retro komputerów, co widać na różnorodnych zlotach miłośników zabytkowego sprzętu komputerowego.

 - Te komputery to czasy odległe, gdy nie było internetu, choć mamy tu pierwsze laptopy, które już obsługiwały internet w innej  formie niż dziś. Większość tych komputerów to era BBS czyli bardzo prostego systemu tekstowego przekazu informacji przez łącza telefoniczne – tłumaczy Stachura. 

Uwaga! Na zajęcia można umawiać się mailowo z organizatorem pod adresem: retrozgred@wp.pl.

Zabytkowe komputery z lat 80. i 90. minionego wieku w siedzibie Avatara komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama