:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C
powietrze Złe

Zakonnik z Legnicy odwieszony. Wrócił do kierowania katolicką szkołą

Wydarzenia, Zakonnik Legnicy odwieszony Wrócił kierowania katolicką szkołą - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 07/10/2019 11:57

Po czterech miesiącach zawieszenia w obowiązkach dyrektora Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętego Franciszka z Asyżu w Legnicy, ojciec Józef Szańca został przywrócony na stanowisko.

Pod koniec maja br. ojciec Józef Szańca został oskarżony przez byłego ucznia Niższego Seminarium Duchownego w Legnicy o to, że wysłał go do kardynała Henryka Gulbinowicza, który miał go rzekomo molestować.

Kuria krakowskiej prowincji Franciszkanów zakończyła wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Jako że nie znalazła potwierdzenia postawionych ojcu Szańcy zarzutów, podjęła decyzję o jego odwieszeniu – poinformował katolicki portal legnica.gosc.pl.

Przypomnijmy. Sprawa rozpoczęła się od tego, że Karol Chum, były słuchacz  Niższego Seminarium Duchownego w Legnicy publicznie stwierdził, że 30 lat temu, gdy jako szesnastoletni chłopak uczęszczał do kierowanego przez ojca Szańcę seminarium, ten wysłał go do wrocławskiej kurii po list.

Ze względu na późną porę chłopak nocował tam. Wg relacji Chuma, w pokoju odwiedził go kardynał Gulbinowicz. Mężczyzna opowiadał w mediach, że hierarcha miał "wsadzić mu palca w majtki i głaskać penisa". Chum zasugerował, że cała sytuacja mogła zostać ukartowana przez rektora legnickiego seminarium.

- Uważam, że ojciec Szańca miał jakąś umowę z Gulbinowiczem, żeby mu podsyłać chłopców – powiedział dziennikarce Gazety Wyborczej. Po publikacji artykułu prowincja Franciszkanów zawiesiła ojca Szańcę w obowiązkach dyrektora szkoły.

FOT. legnica.franciszkanie.pl

Reklama

Zakonnik z Legnicy odwieszony. Wrócił do kierowania katolicką szkołą komentarze opinie

 • gość 2019-10-07 13:54:36

  Facet robił sobie publikę oskarżając szlachetnych ludzi.
  Powinien odpowiedzieć za pomówienia!

  Ale czego wymagać od takiego menela, który teraz robi z siebie działacza ruchów pedalskich, ... ups to teraz LGBT się chyba nazywa?
  A tak na marginesie ... gdzie są prawa homofobów i ludzi, którzy brzydzą się taką odmiennością w uprawianiu miłości?

 • gość 2019-10-07 15:25:17

  "Kuria krakowskiej prowincji Franciszkanów zakończyła wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w tej sprawie." Czyli "swoi" powiedzieli, że "swój" jest OK :) A gdzie niezależne prokuratorskie postępowanie wyjaśniające z urzędu? Przecież obie strony tego "postępowania wyjaśniającego" reprezentują jedną i tą samą instytucję - gdzie tu obiektywizm?

 • gość 2019-10-07 18:47:51

  To mniej więcej tak jak sędziowie oceniający sędziów-złodziei i ich uniewinniający! To tak jak adwokaci korzystający z immunitetu i odpowiadający za obrażanie i pomawianie strony przeciwnej wyłącznie przed korporacją... Tak ten świat urządzono w Magdalence!!!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama