Załoga KGHM Zanam obawia się o przyszłość firmy

Wydarzenia, Załoga Zanam obawia przyszłość firmy - zdjęcie, fotografia
12/01/2019 13:32

Niepokoi nas fakt wielomilionowej straty odnotowanej na koniec 2018 roku, co może skutkować utratą płynności finansowej, a w konsekwencji opóźnieniem wypłat – piszą związkowcy z KGHM Zanam w liście do prezesa KGHM Polska Miedź Marcina Chludzińskiego.

List dotyczący złej sytuacji finansowej KGHM Zanam, prezesa miedziowego koncernu wystosował Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego. Publikujemy go w całości poniżej.

KGHM Zanam produkuje maszyny górnicze od 1966 roku. Przez lata nazwa firmy się zmieniała. Obecna obowiązuje od kilku lat. W świadomości wielu legniczan nadal jest to jednak "Legmet". Spółka w 100 procentach należy do KGHM Polska Miedź. Zatrudnia dziś w sumie 2,5 tys. ludzi w zakładach w Polkowicach i Legnicy. W tym drugim pracuje blisko 400 osób.

Na przestrzeni minionych trzech lat KGHM-owska spółka miała już pięciu prezesów. Obecny – Bernard Cichocki rządzi Zanamem od października 2018 r.

Reklama

Załoga KGHM Zanam obawia się o przyszłość firmy komentarze opinie

  • Zanamowiec - niezalogowany 2019-01-16 20:29:45

    Prezes z poza kombinatu, a konkretnie z Grupy Zbrojeniowej przyszedł wyczyścić firmę. Bez przerwy powtarza załodze o zwolnieniach, o braku pieniędzy. Obecnie liczba pracowników zbliża się już do 2000. Niestety "dobra zmiana" w KGHM ZANAM okazała się mżonką. Zarząd nie pozyskuje nowych kontraktów, stare już się kończą, nierentownych kontraktów nawet nie próbuje renegocjować.

  • praca - niezalogowany 2019-01-16 14:41:57

    nie dewoty tylko ludzie byli za nie złodziejami za uczciwymi posłami

  • obiektywny - niezalogowany 2019-01-15 11:15:52

    Społeczeństwo tak chciało, przykro, że jedni nie poszli do wyborów, a dewoty hurtem. tak wybrana dobra i skromna zmiana pokazuje na czym te slogany polegają. Im się po prostu należy.

  • heniek - niezalogowany 2019-01-14 12:29:40

    Jak się zwalnia fachowców i menadżerów z doświadczeniem, a później wstawia w ich miejsce ludzi z przypadku to takie są efekty. Co w tym dziwnego?

  • pracownik - niezalogowany 2019-01-13 17:56:58

    Rozwalili Zanam już przed 2015r.zatrudnili drugie tyle co było sciągnęli ludzi z ponad 10 firm poprzedni rządzący napompowali w dół ponad 20 mln płacili 14 nawet jak kasy nie było aby utrzymać swoje posady.

  • pracownik - niezalogowany 2019-01-13 12:31:53

    zanim PIS przejęło władze było wszystko świetnie firma się rozwijała przejmowała serwisy w hutach i kopalniach,transport ciężarowy zamówień było mnóstwo nie można było się wyrobić co roku były zyski i pracownicy też coś z tego mielina koniec roku,a teraz nędza zamówień prawie wcale prezes zmienia się co chwile i odprawę pewnie bierze nie małą,a nowy nie chce się pakować w bagno po swoim poprzedniku. Za platformy tego nie było. Może i kradli ale pracownicy też coś z tego mieli. MACIE SWOJĄ DOBRĄ ZMIANĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Zanamianin - niezalogowany 2019-01-13 12:08:38

    Jak moze byc lepiej skoro prezesi tej firmy przychodzą sciagaja ile sie da i odchodzą. 60tys. miesiecznego wynagrodzenia to przeginka...