:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C
powietrze Złe
Wydarzenia, zamknął ulicę prawie Kiedy pojedziemy - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 07/10/2019 10:29

W styczniu 2018 r. Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy wyłączył z ruchu odcinek ul. Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Sudecką do skrzyżowania z ul. Koskowicką na os. Piekary. Uwaga! To nie żart! Droga ta zamknięta może być jeszcze przez kilka kolejnych lat!

Około 100-metrowy odcinek ul. Sikorskiego łączący rondo z ul. Koskowicką został wyłączony z ruchu z powodu fatalnego stanu technicznego. Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy uznał, że nawierzchnia utraciła nośność i wymaga wymiany. Wbrew zapowiedziom prezydenckich urzędników, ulicy do dziś nie wyremontowano. ZDM nie rozpisał nawet przetargu.

O zamknięty odcinek Sikorskiego upomina się przewodniczący rady miejskiej Jarosław Rabczenko, który napisał w tej sprawie do prezydenta Tadeusza Krzakowskiego interpelację. Zwraca się w niej o otwarcie drogi.

Mimo iż znany jest zły stan techniczny tej drogi, to jednak długi czas wyłączenia jej z ruchu jest dla wielu kierowców niezrozumiały. Udostępnienie dla ruchu zamkniętego odcinka ul. Sikorskiego nawet z ograniczeniem prędkości znacznie poprawi komunikację w tej części Legnicy” - przekonuje prezydenta, szef rady miejskiej.

Odpowiedzi z ratusza jeszcze nie otrzymał. My mamy nadzieję, że na prezydent z remontem ulicy nie będzie zwlekał, by wykonany został w ramach budowy obwodnicy południowo-wschodniej. Ta ma być gotowa do 2022 r. Tyle że to jedynie teoria. Wciąż bowiem nie wiadomo, kiedy inwestycja ruszy. Mimo szumnych zapowiedzi polityków PiS i legnickiego ratusza sprzed 1,5 roku, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, nadal nie ogłosiła przetargu mającego wyłonić wykonawcę.

Miejski odcinek obwodnicy poprowadzony ul. Sikorskiego ma kosztować ok. 28 mln zł. Odcinek pozamiejski o długości 2,8 km, sfinansowany zostanie z budżetu państwa. GDDKiA ma zabezpieczone na jej budowę 110 mln zł.

Reklama

ZDM zamknął ulicę prawie dwa lata temu. Kiedy nią pojedziemy? komentarze opinie

  • gość 2019-10-07 23:32:43

    Droga przez środek osiedla nazywana jest średnicówką. Obwodnica to droga prowadzona po obwodzie miasta. Tak dla przypomnienie tym, co nie rozumieją języka polskiego. W sprawie budowy średnicówki wypowiedzą się mieszkańcy Piekar. Pytanie jest proste: chcą czy nie chcą by talerze tańczyły na stole podczas obiadu wstrząsane ruchem TIR-ów pod oknami.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-08 17:12:56

    Bareja wiecznie żywy!!!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama