:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze B. dobre

Zdolna młodzież z V LO zbiera pieniądze na wyjazd do Nowego Jorku

Edukacja, Zdolna młodzież zbiera pieniądze wyjazd Nowego Jorku - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 16/10/2019 10:41

Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy mają szansę udziału w prestiżowej międzynarodowej konferencji TED w Stanach Zjednoczonych. Niestety, szkoła nie może pokryć kosztu wyjazdu, więc młodzież wzięła sprawy w swoje ręce i ruszyłą ze zbiórką pieniędzy za pomocą portalu zrzutka.pl.

Organizowana w Nowym Jorku przez amerykańską fundację non-profit Sapling Foundation konferencja “Technology, Entertainment and Design” (Technologia, Rozrywka i Design) należy do najbardziej  prestiżowych wydarzeń naukowych dla młodzieży z całego świata. Jej celem jest nauka niestandardowego myślenia oraz rozwój umiejętności związanych z publicznymi wystąpieniami. Corocznie udział w TED bierze około 100 osób, a wśród nich znaleźli się m. in. nobliści. 

- Nasz szkolny TED-ED Club uczy jak przygotować prezentacje, które będą kreatywne i pozostaną w pamięci odbiorcom, ale także organizuje warsztaty tworzenia animacji technikami STOP MOTION i PIXILATION (animacja z udziałem ludzi), co może rozwinąć ich pasje i zainteresowania. Uczniowie tworzą filmy na potrzeby szkoły i społeczności szkolnej innowacyjną techniką, której arkana mogą zgłębić podczas warsztatów, co może przyczynić się do wyboru ich drogi życiowej. Samo zakwalifikowanie się do udziału w programie jest bardzo dużym wyróżnieniem. Kontakt z innymi młodymi ludźmi z całego świata może zaowocować wieloma pomysłami związanymi z przyszłością uczniów nie tylko akademicką, ale także i zawodową. Konferencja, warsztaty są prowadzone wyłącznie w języku angielskim, co niewątpliwie wpłynie na sposób ich komunikowania się w tym języku – wyjaśnia nauczycielka Małgorzata Guzicka.

Udział w konferencji jest darmowy, jednak barierę stanowią koszty podróży.  Aby pomóc zdolnej legnickiej młodzieży zrealizować swoje marzenia edukacyjne związane z udziałem w konferencji TED można wpłacić dowolną kwotę na zbiórkę realizowaną na portalu zrzutka.pl. Uczniowie muszą uzbierać łącznie 15 tys. zł.

Zdolna młodzież z V LO zbiera pieniądze na wyjazd do Nowego Jorku komentarze opinie

  • gość 2019-10-16 12:39:03

    Zdolna i V lo, wybierz jedno XDDDDDDDDDDDD

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama