:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze B. dobre

Zmiana we władzach Miedzi. Kołkowski odchodzi z klubu

 Piłka nożna, Zmiana władzach Miedzi Kołkowski odchodzi klubu - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 01/11/2019 11:36

Przemysław Kołkowski nie jest już członkiem zarządu Miedź Legnica S.A. Klub poinformował o tym w specjalnym komunikacie.

„Z dniem 31 października 2019 r. pan Przemysław Kołkowski przestał pełnić funkcję Członka Zarządu Miedzi Legnica. Serdecznie dziękujemy za dotychczasową pracę na rzecz naszego Klubu i wkład w budowanie silnej Miedzi! Przemysław Kołkowski z Miedzią związany był od 8 lat i przez ten czas pracował w Klubie przede wszystkim w pionie organizacyjnym. Od lipca 2018 roku pełnił funkcję Członka Zarządu Spółki. Od 1 listopada 2019 r. Zarząd Klubu będzie pracował w dwuosobowym składzie” - taki korporacyjny komunikat klub wydał w późny czwartkowy wieczór.

Nie dowiemy się z niego rzecz jasna nic o powodach rozstania się z Kołkowskim. Wiadomo jednak, że jego relacje z właścicielem klubu Andrzejem Dadełło od dłuższego już czasu nie były najlepsze.

Teraz Miedzią zarządzać będzie duet: Marta Żołędziewska, która piastuje funkcję wiceprezesa i Tomasz Brusiło jako członek zarządu. Klub nadal będzie funkcjonować bez prezesa.

Zmiana we władzach Miedzi. Kołkowski odchodzi z klubu komentarze opinie

  • gość 2019-11-01 13:47:58

    Tytuł nieadekwatny do treści. Powinna być: Powolna likwidacja zarządu Miedzi. Odchodzi Kołkowski kolejny członek zarządu. Miedź nadal bez prezesa.

  • andżej - niezalogowany 2019-11-01 13:55:17

    Tną koszta.

  • gość 2019-11-01 15:28:12

    Kibicuję Miedzi ale organizacyjnie nie rozumiem tych dziwactw - są wiceprezesi a nie ma prezesa (a formalnie jak może być wice kiedy nie ma tego pierwszego, to już raczej pełniący obowiązki prezesa). Ponadto właściciel nie chce nazwać się prezesem i woli sterować wszystkim z tylnego siedzenia, a szkoda (ale przy jakiejkolwiek wpadce zapewne nie było by na kogo zwalić). Domyślam się, że ci co trafiają do zarządu i tak nie mają żadnej samodzielności i nie mogą albo się boją podejmować jakichkolwiek znaczących decyzji bez wizyty na dywaniku u właściciela. I jeszcze taka uwaga, przez ostatnie kilka lat ciągle właściciel pozbywa się kolejnych osób (może i słusznie - nie wiem) mówiąc, że zawiedli jego zaufanie lub coś w podobnym tonie (to albo właściciel wcześniej zatrudniając ciągle się myli w sprawach personalnych, albo ma tak trudny charakter i stąd te rozstania). Jednak taki "niedecyzyjny" zarząd o strukturze feudalnej niezależnie ilu osobowy na pewno nie usprawnia pracy klubu.

  • Mks1971 - niezalogowany 2019-11-01 18:40:35

    Dobra decyzja. Kto z nim miał nieprzyjemność pracować wie o co chodzi. Nikt nie będzie tęsknił

  • gość 2019-11-01 20:45:07

    W decyzjach personalnych Dadelle nie wiedzie się.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 08:32:00

    A jego ojca tez pogonili?

  • gość 2019-11-02 09:11:45

    Zarząd Miedzi istnieje chyba tylko dlatego, że takie są wymagania prawa handlowego co do spółek. I pewnie tylko po to żeby te wymagania spełnić i w sprawozdaniu do organu rejestrowego wpisać istnieje taki fasadowy czy też marionetkowy zarząd.

  • gość 2019-11-02 09:45:12

    Co za bzdury piszecie. Normalnie fatamorgana. Na przestrzeni lat akurat w Miedzi było najmniej zmian wśród wszystkich klubów piłkarskich jeśli chodzi o kadrę. I tak ze wszystkim o czym tam bazgrzecie.
    W strukturze organizacyjnej, która zatrudnia kilkadziesiąt osób, to dwuosobowy zarząd za mało? No pewnie, pozatrudniajmy jeszcze prezesów, wiceprezesów, 39 dyrektorów jak w Legii. A już robienie z Dadełły jakiegoś satrapy to czytam i nie wierzą własnym oczom. Chyba jedyny właściciel o którym się nikt nigdy odchodząc z Miedzi źle nie wypowiedział. Jest to tak "nagminne" wśród klubów piłkarskich, że aż szokujące, iż "eksperci" od prawa handlowego nie zwrócili na taki niuans uwagi. Nie wiadomo czy śmiac się czy płakać.
    Właściciel zarządzający z tylnego fotela. Przecież właściciel jest dlatego właścicielem, że nie musi zarządzać z tylnego fotela. W spółkach kapitałowych najważniejszym stanowiskiem w firmie jest pozycja Przewodniczącego Rady Nadzorczej. TO jemu podlega Prezes Zarządu. Gdyby Andrzej Dadełło jej nie sprawował to byłaby wtedy fikcja bo ktoś by był teoretycznie nad nim a faktycznie najważniejszą osobą w klubie pozostałby właściciel.
    Niekompetencja, i to na poziomie elementarnym, niewiedza, brak przyzwoitości i manipulacje (wypowiedzi Dadełły, których nigdy nie powiedział). Zastanawiam się tylko, czy to rzeczywiście aż takie rozmijanie się z rzeczywistością, czy już po prostu zwyczajny hejt.

  • gość 2019-11-02 12:11:30

    Panie "kompetentny" wyjaśnij tylko prosto dla "niekompetentnych" po co to dziwactwo z brakiem prezesa zarządu i czemu co zresztą sam piszesz rada nadzorcza, której zadaniem jest szeroko rozumiany NADZÓR nad działalnością spółki (i jej oczywiście podlega zarząd a szczególnie prezes, którego nie ma) ma przejmować zadania WYKONAWCZE należące do zarządu spółki. Reasumując, jest ok bo właściciel jest przewodniczącym rady nadzorczej więc najważniejsza osoba i tak kieruje a ten cały zarząd i prezes, którego nie ma i tak są figurantami - taka wesoła konkluzja po twoim "fachowym" wykładzie :)

  • gość 2019-11-02 17:04:27

    Od kiedy to w spółce, gdzie właścicielem jest jedna osoba masz Radę Nadzorczą jako ogólnie rozumiany nadzór i kto w takiej spółce ma podejmować kluczowe decyzje?
    Andrzej Dadełło jest większościowym akcjonariuszem ponad 20 podmiotów i w każdej ma zarząd. Czyli ponad 50 figurantów. Hehe
    Bełkot, szopka, siedzę i śmieję się z tego co czytam. Gość daje miliony na ten klub i ktoś się bulta, że podejmuje decyzje kluczowe.
    Jedno jest pewne - Tobie taki ogólno-rozumiany bełkot raczej w sukcesach nie pomoże.
    Jeśli kogoś zatrudnisz i płacisz komuś pieniądze to ten ktoś jest od Cibie zależny. To wiedza na poziomie szkoły podstawowej, dla Ciebie to jacyś figuranci. :) Napisz coś proszę, chętnie się jeszcze pośmieję.

  • gość 2019-11-02 18:19:11

    Pośmiej się pośmiej........... merytorycznie piszesz do bólu :) Każda twoja wypowiedź potwierdza to co napisałem..... a piszesz, że skoro jest większościowy udziałowiec to wszystkie statutowe ciała spółki to tylko fasada więc wypada mi się zgodzić z tobą :)))

  • gość 2019-11-02 18:47:02

    Tak jak Skarb Państwa podejmuje kluczowe decyzje w KGHM-ie, bo przecież nie "niezależne ciała statutowe", Abramowicz w Chelsea a Dadełło w Miedzi Legnica, to nie oznacza, że władze statutowe KGHM-u, Miedzi czy Chelsea to fasada. Już prościej wytłumaczyć się nie da.

  • gość 2019-11-02 18:50:52

    Pamiętam jak w dawnych latach do niektórych klubów przychodzili inwestorzy a Zarząd był otwarty na rozmowy z nimi - wy dacie kasę a my będziemy nią rządzić.

  • gość 2019-11-02 19:32:21

    Sprytnie omijasz sedno problemu pisząc kluczowe, strategiczne decyzje ......OK zgoda ....ale nie piszesz, że tutaj chodzi o "codzienne" zarządzanie i osobę decyzyjną, której nie ma. Pomału nie dziwię się, że niezbyt lubiana przeze mnie M.Pajączek miała na tyle związane ręce i zapewne swoje pomysły i ambicje i dlatego sama zrezygnowała nie chcąc być "malowanym" prezesem a wtedy wymyślono dziwną formułę bez prezesa - owszem w wielu spółkach jest vacat ale albo szukają prezesa albo udziałowcy się spierają co do kandydatury i często trwa to długo - natomiast ta formuła jako docelowa bez prezesa jest po prostu dziwna.

  • gość 2019-11-02 20:30:20

    Dadełło i codzienne zarządzanie? W Miedzi? Przecież połowę czasu spędza za granicą. Poza tym jak może mieć czas na ręczne zarządzanie Miedzią, skoro ma tyle własnych biznesów. A oprócz piłki ma mnóstwo pasji, ot takie szachy i wiele innych. Bierze prochy i nie sypia? Sklonował się?
    M.Pajączek. Przez 6 lat była prezesem a potem zrezygnowała bo jej nagle zaczęło przeszkadzać. 6 lat jej nieprzeszkadzało. To dopiero dziwactwo.
    Napisz coś dalej, naprawdę świetnie się bawię:).
    Ja tam nie rozumiem wszystkiego co robi Dadełło, w końcu to on jest bogaty nie ja. :) Po raz kolejny prościej wyjaśnić się nie da.

  • gość 2019-11-02 20:40:23

    Problem dla Miedzi to będzie jak zabraknie Andrzej Dadełło.
    Sedno problemu polega na tym, żeby go nie zabrakło.

  • gość 2019-11-03 08:53:58

    Słabo ci idzie czytanie ze zrozumieniem - właśnie dlatego, że A.D. nie zarządza na co dzień klubem potrzebna jest osoba z silnym mandatem do podejmowania decyzji operacyjnych - prezes (którego brak) - czyli dziwactwo jako formuła docelowa.
    M.Pajączek zrezygnowała w pewnym momencie sama ale jak wiesz nie znudziło jej się prezesowanie bo również sama aplikowała na prezesa w Łodzi (od razu uprzedzę jak rezygnowała w Legnicy nie było jeszcze vacatu w Łodzi). Potrafisz wysnuć jakiś sensowny wniosek gdy człowiek rezygnuje z prezesowania sam w jednym miejscu i po niedługim czasie chce być prezesem również sam w drugim miejscu - potrafisz to poskładać??? (pewnie w Legnicy miała za dobrze i poszła na gorsze w Łodzi - i nie o zarobkach mówię)
    Nie odpowiedziałeś na każde pytanie, które nie pasuje do twojej gadki ale nie ważne i tak "wiesz lepiej wszystko" - ale żenujący jesteś z tymi infantylnymi wstawkami "naprawdę świetnie się bawię:)", "chętnie się jeszcze pośmieję" takie to dziecinne i zwykle wstawiane w miejscach w których nie masz żadnych sensownych argumentów.

  • gość 2019-11-03 09:47:48

    To jak to. Raz piszesz, że problemem jest zbyt duże ingerowanie w klub, to niby jest sedno problemu - a potem piszesz, że brak ingerowania. Zdecyduj się na jakiś wariant. Bo jeden drugiemu przeczy. Na przyszłość jak coś znowu napiszesz to przeczytaj co napisałeś dwa posty dalej. Żeby tak nie było w sprzeczności. :)
    Tak świetnie się bawię. Czytając tekst o Martynie lałem. :). Czekam na kolejne sensacje.
    Nie wiem dlaczego wymyślasz kolejne kłamstwa na temat właściciela Miedzi. Powodzenia, będzie potrzebne bo na razie kiepsko Ci idzie!

  • gość 2019-11-03 15:09:21

    Zmień pieluchę jak się zlałeś :) Tak sprzeczności są, jak się czyta bez zrozumienia i wybiórczo :)

  • gość 2019-11-03 15:59:42

    Pojęcia nie masz jak wygląda organizacja Miedzi, pojęcia nie masz jak wyglądała praca M. Pajączek, to po co zabierasz głos? Pojęcia też nie masz jak wygląda zorganizowanie sprawnej struktury organizacyjnej, w której wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać.
    Andrzej Dadełło we wszystkich swoich spółkach zatrudnia na członków zarządu ludzi z wewnątrz organizacji, nie mówiąc o prezesie, nigdy nie zatrudnia ludzi z zewnątrz na kluczowe stanowiska. Nie wiem czy to dobrze czy nie, ale taka jest rzeczywistość. Chcesz zostać prezesem Miedzi, musisz się w Miedzi wykazać. Martyna Pajączek też byłą najpierw wiceprezesem zarządu i klub funkcjonował bez prezesa, fakt, że dosyć szybko awansowała. Bez względu na to czy jest prezes czy nie, decyzje strategiczne i tak muszą być akceptowane przez osobę w firmie najważniejszą, jak w każdej organizacji czy spółce, która ma większościowego udziałowca. Każdej, więc Twoje doświadczenia z fasadowości ciał statutowych dotyczą księżycowej ekonomii. Ludzie w randze wiceprezesa, członka zarządu czy dyrektora ( a takich jest w Miedzi 6, z czego 3 od początku jej funkcjonowania pod Andrzejem Dadełło,) potrafią podejmować decyzję samodzielnie i nie potrzebują do tego nianki. Z nich pewnie z czasem wyłoni się prezes. Natomiast bajdurzenie o jakiejś braku decyzyjności w Miedzi jest irracjonalne. Jest kilka klubów w Polsce, które słyną z braku decyzyjności i są pośmiewiskiem w tym zakresie (Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław itd...). Miedź absolutnie do nich nie należy. Więc jak chcesz dyskutować to się podszkol bo dziecko w piaskownicy ma więcej rozsądku od Ciebie.

  • gość 2019-11-03 16:25:46

    Ojejku ale ty jesteś mądry :) Robi wrażenie z jakim uporem chcesz przekonać cały świat, że masz rację :) Ale to nie racja tylko klapy na oczach :) Ile masz od wpisu? Jak długi wpis to podwójnie? :) Tak właściciel na pewno da ci premię :) A i kilka razy piszesz jako "wszechwiedzący", że nie mam pojęcia - mam ale nie pasuje ono do twojej ugruntowanej czy też "zabetonowanej" tezy :)

  • gość 2019-11-03 16:54:16

    No niestety nie masz. Kolejne insynuacje, kolejne oskarżenia, kolejne bzdety. Jak wszystkie Twoje wpisy.

  • gość 2019-11-03 18:59:31

    Tak, Tak przekonałeś mnie. Dzięki twoim bardzo merytorycznym, fachowym, bezstronnym wpisom pozbawionym ironii, szydery i oczywiście bezsprzecznie nigdy broń boże obraźliwym zrozumiałem, że nie mam racji. Podziwiam twoją inteligencję, elastyczność w dyskusji i oczywiście błyskotliwość. Dziękuję, że tyle czasu poświęcasz w swojej altruistycznej misji na krzewienie wiedzy i prawdy. Teraz już wiem w jakiej niewiedzy żyłem i jak dużo dowiedziałem się dzięki tobie. Jeszcze raz DZIĘKUJĘ!

    P.S. Teraz lepiej?

  • gość 2019-11-04 10:55:47

    Najpierw piszesz, że organy spółki są fasadowe, że zarząd to marionetki. Potem piszesz, że Dadełło nie angażuje się w klub. To kto zarządza klubem, który funkcjonuje? Chyba krasnoludki. Nie lubiłeś Martyny Pajączek, dopóki była w Miedzi. Teraz ją szanujesz i ciepło się wypowiadasz. Prosty wniosek : nie lubisz Miedzi i podszywasz się niby pod jej kibica,. Ten wątek o płaceniu za pisanie postów za kasę - to takie prostackie. Winny szybciutko obwinia innych o swoje grzeszki. Troll zwykły jesteś i tyle.
    I nie próbuj być dowcipny, bo nawet tego też nie potrafisz.

  • gość 2019-11-04 15:46:38

    Ojej teraz też nie dobrze???, no trudno ci trollu na usługach.... dogodzić. Już ci tak ładnie napisałem, żeby wnieść otuchę w twoje smutne trollowe życie i nakarmić twoje zakompleksione ja..... a tu dalej brak wdzięczności. Nie sil się na analizy jesteś zwykłym trollem na usługach niekompetentnym do tego............ i wiem, że ego ci nie pozwoli przestać pisać te bzdury, pomówienia, obraźliwe zwroty i że znowu "błyśniesz" bajkami mały człowieczku ale trudno jesteś jednym z tych co myślą, że jak napiszą kolejną bzdurę na końcu to stanie na ich racjach :) (zresztą potwierdzisz to kolejnym wpisem :)

  • gość 2019-11-05 08:58:38

    Ja nie zaczynam wątków w internecie, żeby trollować, manipulować i ubliżać innym. Brzydzę się tym. Nie wymyślam na nikogo niestworzonych bajek, ani nie ubliżam. Jeśli się tym paprasz, to nie dziw się, że ktoś tego nie nazwie po imieniu.
    Nigdy w swojej historii Miedź nie byłą w takiej kondycji jak za czasów Andrzej Dadełło. To jest niezaprzeczalny fakt.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie