:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Dobre

ZUS ostrzega! Oszuści wysyłają fałszywe informacje z groźnym wirusem

Wydarzenia, ostrzega! Oszuści wysyłają fałszywe informacje groźnym wirusem - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 12/09/2019 11:34

Jeśli w swoim telefonie lub skrzynce mailowej znajdziesz informację o konieczności rozliczenia składek zdrowotnych – usuń ją jak najszybciej. Otworzenie informacji prowadzi do zawirusowania komputera lub telefonu.

W ostatnich dniach do części klientów ZUS trafiają informacje różnymi drogami, zarówno wysyłane na telefony jak i w postaci maili, z żądaniem wypełnienia wniosku do rozliczenia składek zdrowotnych za wrzesień. Jak ostrzega CERT przesyłka zawiera złośliwe powodujące zainfekowaniem komputera, blokadę dostępu do plików, czy przechwyceniem wrażliwych danych, np. loginów i haseł bankowości elektronicznej, czy mediów społecznościowych. Jeśli otrzymamy taki mail, najlepiej od razu go skasować.

- Zgłaszają się do naszych placówek klienci, którzy otrzymują fałszywe informacje stad nasz apel, aby ich nie otwierać – mówi Iwona Kowalska-Matis, rzeczniczka prasowa ZUS na Dolnym Śląsku.

- Ostrzeżenie wydał już CERT Polska informując, ze kliknięcie w link powoduje natychmiastowe zainfekowanie komputera.

Dlatego wszystkich klientów ZUS uczula i apeluje o rozwagę w odbieraniu korespondencji, która rzekomo została wysłana przez ZUS.

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych nigdy nie wystawia i nie wysyła ani faktur, ani nie wysyła innej dokumentacji drogą mailową. Wszelkie dokumenty i formularze ZUS można pobrać samodzielnie ze strony internetowej Zakładu. Ewentualne informacje drogą elektroniczną ZUS przekazuje tylko tym klientom, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS i dzieje się to właśnie za pośrednictwem profilu na PUE ZUS - wyjaśnia Kowalska-Matis.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, co do otrzymanej korespondencji, można skontaktować się z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS – pod numerem 22 560 16 00.

ZUS ostrzega! Oszuści wysyłają fałszywe informacje z groźnym wirusem komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama