:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 9°C
powietrze Umiarkowane

Bogaty program jubileuszu Teatru Modrzejewskiej. Podziel się wspomnieniami!

Teatr Modrzejewskiej, Bogaty program jubileuszu Teatru Modrzejewskiej Podziel wspomnieniami! - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 12/06/2019 15:08

Interesujący program artystyczny z udziałem m. in. Krystyny Jandy przygotował legnicki teatr wraz ze Stowarzyszeniem "Teatr Niezbędnie Potrzebny" z okazji 20. rocznicy nadania instytucji imienia Heleny Modrzejewskiej. Jednym z pomysłów jest nakręcenie filmu z udziałem widzów pt. "Co Teatr Modrzejewskiej w Legnicy zmienił w Twoim życiu?". Mile widziane są pamiątkowe zdjęcia widzów, z których powstanie jubileuszowa wystawa.

- Choć jubileuszowe wydarzenia są dopiero we wrześniu, to już dziś zwracamy się do wszystkich widzów teatru, zarówno tych starszych, jak i tych najmłodszych do udziału w naszym projekcie. Chcemy w nim pokazać, jak teatr jest widziany oczyma widzów i jaki wpływ ma na ich życie. 

Zachęcamy do podzielenia się swoimi wspomnieniami i refleksjami w jubileuszowym filmie dokumentalnym "Co Teatr Modrzejewskiej w Legnicy zmienił w Twoim życiu?". Chcemy także zorganizować wystawę zdjęć "Teatr w Legnicy 1999 – 2019", na której pokażemy pamiątkowe fotografie, ale nie tylko artystyczne wykonane przez nas, lecz te zrobione przez naszych widzów. Dlatego już dziś zapraszam do udziału w naszych projekcie - apelował dyrektor instytucji Jacek Głomb. Osoby, które chcą wziąć udział w akcji, proszone są o kontakt z teatrem, zdjęcia można przesyłać także na adres: jubileusz20@teatr.legnica.pl. 

Trzydniowe święto teatru obfitować będzie w rozmaite atrakcje, a każdy z dni poświęcony zostanie oddzielnej tematyce.

13 września (piątek) jubileuszowy program rozpocznie „Dzień Widza”. O godz. 17:00 w „Art Cafe Modjeska” zaprezentowana zostanie premierowa projekcja filmu "Co Teatr Modrzejewskiej w Legnicy zmienił w Twoim życiu?", po której odbędzie się wspólna dyskusja w gronie widzów. Wspomniana zostanie także sylwetka wiernego fana legnickiego teatru Ludwika Gadzickiego, którego imieniem nazwana jest główna teatralna scena.

Natomiast o godz. 20.00 zaplanowana jest premiera najnowszego spektaklu stworzonego przez Teatr Modrzejewskiej pt. "Spójrz n(A) nią". Sztuka ma formę pieśniodramtu opartego na muzyce kobiecego multiinstrumentalnego tria z Hurabanu oraz tekstach cenionej legnickiej poetki Anny Podczaszy.

14 września (sobota) zaplanowany jest "Dzień Aktora", podczas którego odbędzie się m. in. promocja publikacji poświęconych Helenie Modrzejewskiej (godz. 17.00,  Art Cafe Modjeska). W sobotę światło dzienne ujrzy także wystawa zdjęć "Teatr w Legnicy 1999 – 2019" w teatralnym foyer (godz. 20.00, wstęp biletowany). Wieczór zakończy teatralizowana kostiumowa potańcówka przy folkowej muzyce formacji Tęgie Chłopy (20.30 na Scenie Gadzickiego, wstęp biletowany).

Trzydniowe święto 15 września (niedziela) zwieńczy "Dzień Wędrówki", który zabierze miłośników teatru na spacer po przestaniach miasta wykorzystywanych w pracy artystycznej instytucji (zbiórka o godz. 15.00 na rynku obok Fontany Neptuna).

W niedzielę do legnickiego teatru przywędruje także Krystyna Janda ze swoim monodramem "Zapiski z wygnania" (godz. 19.00 Scena Gadzickiego, wstęp biletowany). Po spektaklu zaplanowane jest spotkanie z aktorką, które poprowadzi Jacek Głomb. 

- Krystyna Janda jest nie tylko wybitną aktorką, jest także osobą, która wcielała się w serialową postać Heleny Modrzejewskiej. Dlatego jej wizyta jest dla nas takim łącznikiem między tym dawnym a współczesnym światem.Chcemy porozmawiać z artystką na temat roli aktora we współczesnym tatarze oraz o tym, kim dla niej była Helena Modrzejewska – wyjaśnia Głomb.

Bogaty program jubileuszu Teatru Modrzejewskiej. Podziel się wspomnieniami! komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama