:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -2°C

Moc dźwięków i rockowych serc. Rekordowy koncert Out Of Control [ZDJĘCIA]

Muzyka Koncerty, dźwięków rockowych Rekordowy koncert Control [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Redakcja 02/12/2019 12:31

W andrzejkową sobotę Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie po raz piąty zorganizowało koncert "Out Of Control", który tym razem wzbogacony został wystawą prac lokalnych plastyków i fotografów. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na paczki świąteczne dla dzieci z uboższych domów. Zebrano łącznie 3510 zł.

Na koncercie w szczytnej idei zagrało łącznie 8 formacji. Było głównie rockowo, choć nie zabrakło motywów metalowych, nutek jazzowych, klimatów bardowskich czy kawałków bluesowych. Na deskach spiżarnianej sceny zagrali: The Rolling Thunder (rock/akustycznie), Patrycja Kamola (pop/jazz), Kebz (rock), Singer or Sinner (alternatywa), Plug'n'Blues (blues), The Cold (rock/hard rock) i zwycięzcy tegorocznego Przeglądu Kapel Rockowych - zespół Comin (rock/metal).

Ponadprogramowo, „poza kontrolą”, na scenie zobaczyliśmy także Paulinę Baziewską i Marcina Gąbkę, wielkopolskiego barda, który zagrał Gintrowskiego i Kaczmarskiego. Koncert i licytacje poprowadzili Iwona Łazarów i lider LAiK Dawid "Denis" Stefanik.

Jak zawsze na Out Of Control LAiK łączy działania kulturalne z akcją charytatywną. Dochód z imprezy, cegiełek, tatuaży i licytacji, zostanie przekazany na świąteczne dla akcje „Uśmiech pod Choinkę” Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, dzięki której dzieci pochodzące z uboższych domów otrzymają mikołajkowe prezenty. Pod młotek trafiły m.in. atrakcyjne vouchery, koszulki, książki, prace artystyczne czy płyty przekazane przez lokalnych artystów oraz gwiazdy polskiej sceny jak np. trzy opatrzone autografami albumy "Łydki Grubasa".

Podobnie jak w poprzednim roku, LAiK pobił rekord na tym cyklu imprez zbierając łącznie 3510 zł (w ubiegłym roku było to 3114, 77 zł).

W tym roku nocne koncerty LAIK wzbogacił strefą "art" przygotowaną w klimatycznej hippisowskiej aranżacji, na której zaprezentowane zostały prace lokalnych plastyków oraz artystyczne fotografie takich autorów jak Seph Iriye, Oskar Czarnecki, Jimie Karankievitch jako J1M1 PU23L, Martyna Gawron Pierzchała, Weronika Zych, Katarzyna Drozd i Magda Gursztyn. Dzięki KleinDevil - Studio Tatuażu i Piercingu Legnica można też było poznać tajniki tatuażu.

- Przede wszystkim chciałbym podziękować naszej wspaniałej międzypokoleniowej publice, która jak zawsze świetnie dopingowała muzyków oraz wykazała się dobrymi, hojnymi sercami. Duże brawa należą się dla ekipy LAiK, która włożyła wiele wysiłku w przygotowanie imprezy, w szczególności dla taki osób jak Tomasz Kotek, Iwona Łazarów, Kasia Drodz i Paweł Ciepłuch, ochronie z  Guardian Security oraz partnerom i darczyńcom wspierającym naszą inicjatywę charytatywną z klubem Spiżarnia na czele – mówi prezes LAiK Dawid Stefanik.

LAiK - Iwona Łazarów i Dawid Stefanik

FOT. WOJCIECH SKULIMOWSKI

Moc dźwięków i rockowych serc. Rekordowy koncert Out Of Control [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama