:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Prezydent Legnicy rozwiał wątpliwości. Za strajk nauczycielom nie zapłaci

Wydarzenia, Prezydent Legnicy rozwiał wątpliwości strajk nauczycielom zapłaci - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 10/04/2019 14:10

Prezydent Tadeusz Krzakowski odpowiedział posłowi Robertowi Kropiwnickiemu na list w sprawie wynagrodzeń dla strajkujących legnickich nauczycieli. Zgodnie z wcześniejszymi, nieoficjalnymi zapowiedziami - płacić im nie ma zamiaru.

Ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych mówi, że nawet jeśli strajk jest legalny to pracownikom biorącym w nim udział nie przysługuje wynagrodzenie za czas, w którym nie pracują. Tyle że niektórzy samorządowcy znaleźli sposób, jak przepisy „obejść”. I tak np. prezydenci Warszawy, Wrocławia, Łodzi czy Poznania zadeklarowali, że strajkującym nauczycielom zapłacą, tyle że w formie dodatków.

Poseł Robert Kropiwnicki, który należy do zwolenników takiego rozwiązania, zapytał prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego, czy zamierza w taki właśnie sposób wypłacić nauczycielom pensje. Odpowiedź gospodarza miasta, nie zostawia złudzeń. Nauczyciele legnickich szkół strajkowanie odczują w kieszeni.

- Gospodarowanie środkami publicznymi podlega ocenie Regionalnej Izby Obrachunkowej. Ich nieprawidłowe, niezgodne z prawem wydatkowanie, skutkuje naruszeniem dyscypliny finansów publicznych – przekonuje prezydent Krzakowski.

Cała prezydencka odpowiedź na list posła poniżej.

 

Reklama

Prezydent Legnicy rozwiał wątpliwości. Za strajk nauczycielom nie zapłaci komentarze opinie

  • Gość 1 - niezalogowany 2019-04-10 15:16:14

    I bardzo dobrze może w końcu się zastonowią zanim coś zrobią . Nie ma zgody na strajk polityczny i branie dzieci jako zakładników, czyżby powróciły metody rodem ze wschodu .

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 15:42:29

    A kto rodzica zapłaci za nieobecność w pracy ?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 17:01:25

    I prawidłowo,jak ja nie bedę wymonywał swojej pracy to mi szef takze nie zapłaci

  • Sfrustrowana - niezalogowany 2019-04-11 07:04:20

    I bardzo dobrze , niech nauczyciele teraz ze swoich pensji oddadzą rodzicom za nie obecność w pracy bo musieli zostać w domu ze swoimi dziećmi

  • gość 2019-04-11 08:40:25

    jak ma się tyle dziur finansowych, taki deficyt środków to jemu jest to na rękę. Zaoszczędzi, kupi dodatkową doniczkę.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 09:13:52

    Nawet jak kupi doniczke to przyjemniej będzie wyjść na spacer z dzieckiem gdy dookoła ładnie. Większość rodziców przez tą sytuację zmuszona była iść na L4 lub urlop, nie każdy pracodawca zezwala na przyprowadzanie dzieci do pracy. Popieram decyzje Prezydenta.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 09:15:07

    Może pan Poseł odda swoją dietę by zapłacić pensję kilku nauczycieli.

  • Gość74 - niezalogowany 2019-04-11 12:48:22

    Brawo Panie Prezydencie!!!!! Nie Rozumiem dlaczego nauczyciele pobierają pensję za miesiące lipiec i sierpień?????

  • gość 2019-04-11 17:07:14

    Dzień dobry wszystkim czytającym, moi przedmówcy negatywnie wypowiadają się o nauczycielach, a spójrzmy o której godzinie zamieszczają swoje posty; czyżby nie pracowali, a może w godzinach wytężonej "pracy". Niektórzy mieli pod górkę do szkoły, szczerze współczuję.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 17:30:21

    Dwa lata temu podczas strajku i przed wyborami było :" Jestem jednym z Was" !!! Tere fere - to była kiełbasa wyborcza? Najgorzej oddany głos na wyborach. Równie dobrze mogłam głosować na PIS... Inne samorządy nie boją się kuratorium i Warszawy. Wstyd!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 17:40:13

    Nie każdy pracuje od 7 do 15

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 22:14:08

    Uwaga strajkujący nauczyciele!!! Na podstawie wyroków Sadu Najwyższego z dnia 24. 09. 2013, 6. 02. 2006, 26. 05. 2000 oraz art. 9, par. 2 Kodeksu pracy i art. 8, 2, 59, 1, 2, art. 81 Konstytucji RP pracodawca, a więc dyrektor szkoły ma prawo podpisać porozumienie ze związkami, na mocy którego strajkujący nauczyciele otrzymają pełne wynagrodzenie!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 14:09:08

    Ciekawe jak dziecko jest chore...i trzeba wziac opieke i zajac sie nim ...to moze lekarz tez ma im placic...

Dodajesz jako: |