:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C
powietrze Złe

Sędzia z Legnicy nakręcał hejt przeciwko prezes Sądu Najwyższego?

Wydarzenia, Sędzia Legnicy nakręcał przeciwko prezes Sądu Najwyższego - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 22/08/2019 09:55

Śledztwo portalu Onet.pl dot. farmy trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości dotarło do Sądu Najwyższego. Dlaczego o tym piszemy? Bo w aferze, którą żyje cała Polska, pojawia się wątek legnicki.

Chodzi o pochodzącego z Legnicy sędziego Konrada Wytrykowskiego – członka Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Wg ustaleń Onetu to właśnie on miał wymyślić akcję wysyłania pocztówek do I prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gerdorf z hasłem „Wypierdalaj”.

Do zamkniętej grupy na komunikatorze WhatsApp, która miała omawiać akcje wymierzone w sędziów sprzeciwiających się „dobrej zmianie” w sądownictwie, miało należeć kilkunastu sędziów z Sądu Najwyższego, KRS oraz wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak, który w wyniku publikacji portalu zdążył się już podać do dymisji.

Dziennikarze Onetu ustalili, że akcję pocztówek do prezes Gersdorf sędzia Konrad Wytrykowski wymyślił w lipcu 2018 r., w czasie gdy trwały protesty jej w obronie. Przypomnijmy, że rząd PiS za pomocą niekonstytucyjnej ustawy o Sądzie Najwyższym próbował wówczas skrócić kadencję prezes Gersdorf i wysłać ją na emeryturę.

Jak opisuje Onet, sędzia Wytrykowski na zamkniętej grupie o nazwie „Kasta”, na komunikatorze WhatsApp. pod linkiem do artykułu o akcji wysyłania przez prawników z całego kraju listów poparcia dla prezes Gersdorf, napisał: „Proponuję akcję wysyłania pocztówek z hasłem Wprdalaj”. Pomysł legniczanina szybko podłapała znana już doskonale – Emilia, internetowa hejterka, która we współpracy z byłym już wiceministrem sprawiedliwości Piebiakiem, szkalowała prof. Krystiana Markiewicza, prezesa stowarzyszenia sędziowskiego „Iustitia”

Kobieta – żona jednego z dyrektorów w KRS – szybko rozkręciła akcję w środowisku sędziów sprzyjających władzy. W sieci opublikowała jako wzór własną kartkę o treści: „ „Napisz list z poparciem dla sędzi Gersdorf. Już piszę pocztówkę: Kochana Pani Prezes: WYP***DALAJ!!!”. Sam Wytrykowski zaprzecza ustaleniom portalu. Określa je za „wyssane z palca bzdury”, zaprzecza też, że należał do grupy „Kasta”.

Przeczytaj cały tekst na Onecie: „Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości, cz. 3. Sędziowie organizują hejt przeciwko prezes Sądu Najwyższego”.

Kim jest 42-letni Konrad Wytrykowski? To sędzia z 16-letnim doświadczeniem. Zaczynał w 2003 r. jako asesor w Sądzie Rejonowym w Legnicy. Z czasem awansował na szefa wydziału karnego. Kariera Wytrykowskiego nabrała rozpędu, gdy do władzy doszło Prawo i Sprawiedliwość. Najpierw został wiceprezesem sądu rejonowego, a potem przeszedł do Sądu Okręgowego w Legnicy. Orzekał w nim tylko przez kilka miesięcy, po czym minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powołał go (ponoć faksem) na stanowisko prezesa Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. We wrześniu 2018 r. awansował do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która zajmuje się oceną standardów zawodowych i etycznych sędziów.

FOT. Onet.pl. Sędzia Konrad Wytrykowski i I prezes SN Małgorzata Gersdorf

Reklama

Sędzia z Legnicy nakręcał hejt przeciwko prezes Sądu Najwyższego? komentarze opinie

 • gość 2019-08-22 11:45:25

  zajmował się oceną standardów zawodowych i etycznych sędziów? No to się chłop postarał i pokazał standardy i etykę panującą w sądach w państwie za rządów PiS (Prawa I Sprawiedliwości jak sama nazwa wskazuje) jak dla mnie powinien nie móc do końca swoich dni orzekać w żadnych sądach. Co teraz zrobi z nim Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego? Ktoś taki orzekający w izbie dyscyplinarnej SZOK!!!!!! Teraz pewnie dostanie wysoką premie i odprawę, za zasługi dla sądownictwa

 • gość 2019-08-22 15:29:10

  Porażające jak nisko upadła sędziowska kasta, której przedstawiciele za pełne koryto zrobią najbardziej nikczemne rzeczy. To wcześniejsza korupcja i wyroki za kasę im nie wystarczały?
  To jest doskonały przykład reguły Kopernika odnoszącej się do pieniądza (kruszcowego), iż gorszy wypiera .... mniej gorszego, bo na miano dobry obecna i była sędziokracja nie zasługuje!

 • gość 2019-08-22 22:43:57

  Słaby powód do dumy.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama