:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze Umiarkowane

Średniowieczna osada tętniąca życiem w Legnickim Polu. Warto tu przyjechać!

Dawid Stefanik 29/06/2019 15:00

Moc atrakcji w średniowiecznym klimacie przygotowali w tym roku organizatorzy imprezy "Legnickie Pole 1241 - tu można stracić głowę". Od rana można zwiedzać m. in. XIII-wieczny obóz wojskowy oraz tętniącą życiem średniowieczną osadę. Natomiast o godz. 16:00 zostanie rozegrana inscenizacja słynnej bitwy z 1241 r. stoczonej między europejskim rycerstwem a hordami koczowników z mongolskich stepów, którą na żywo będziemy transmitować na naszym Facebook-u i YouTube. Impreza potrwa do około godz. 19.00.

YouTube „DAMI TV LEGNICA” / Facebook  "Tulegnica - Dami TV”.

W średniowiecznym miasteczku życie płynie w dynamiczny i niezwykle ciekawy sposób. W swoich warsztatach pracują rzemieślnicy, którzy z chęcią dzielą się tajnikami swoich fachów. 

Życie w osadzie wzbogacają m.in. walki rycerskie, pokazy średniowiecznej alchemii, demonstracje kunsztu jazdy konnej,  dawne tańce i hulańce oraz plebejskie gry i zabawy plebejskie dla dzieci.

Rozbity został także XIII-wieczny obóz wojskowy, w którym można zobaczyć repliki dawnego uzbrojenia europejskich rycerzy i azjatyckich koczowników.

Przed nami jeszcze gwóźdź programu, czyli inscenizacja bitwy pod Legnicą z 1241 r. To nie koniec atrakcji, bowiem do średniowiecznej osady zawitają jeszcze m.in. grajkowie muzyki dawnej z zespołu „White Garden” i chorągwiarze z Gwardii Gryfa.

fot. Tomasz Kotek

Reklama

Średniowieczna osada tętniąca życiem w Legnickim Polu. Warto tu przyjechać! komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama