:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 7°C
Galeria Piastów, Srebrna strona Legnicy pokazana Galerii Piastów - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 12/05/2019 13:13

W sobotę w Galerii Piastów w Legnicy odbyła się miejska inauguracja międzynarodowego Festiwalu SREBRO. Zobaczyć można było m.in. pokaz mody i stylizacji, unikatową artystyczną biżuterie awangardową z Galerii Sztuki, wystawę przypominającą 40-letnie dzieje festiwalu, czy wziąć udział w interesujących warsztatach biżuteryjnych.

Imprezę współorganizowały Galeria Sztuki z Galerią Piastów, która jako najbardziej popularne centrum handlowe w mieście aktywnie uczestniczy w jego życiu kulturalnym i promuje wśród mieszkańców działania lokalnych instytucji kultury.  

- To wydarzenie przypomina legniczanom, że wielka impreza artystyczna, która jest znana na całym świecie, zaczęła się w Legnicy, trwa w Legnicy i będzie się rozwijała w Legnicy. Ludzie mają świadomość, że taki festiwal w Legnicy ma miejsce, lecz przeważnie pozostaje on dla mieszkańców dość tajemniczy. Dobrym tego przykładem jest położony w centrum miasta wielki Ring, który jest nazywany często oponką czy pączkiem. Ludzie nie wiedzą, że ta rzeźba ma swoją tradycje, że nie jest tam bez powodu. Chcemy przypomnieć co ona symbolizuje, czyli Festiwal Srebro, który w Legnicy posiada swoje zaplecze gospodarcze, artystyczne, kulturalne i społeczne. Nie każdy też ma świadomość, że Legnica Huta Miedzi jest także jednym z największych na świecie producentów srebra - wyjaśnia dyrektor Galerii Sztuki Justyna Teodorczyk.

W sobotę w Galerii Piastów można było wziąć udział w interesujących warsztatach dla dzieci i dorosłych, na których poznać mogliśmy domowe sposoby tworzenia biżuterii w rożnym stylu jak np. prawdziwą biżuterie z kamieni półszlachetnych czy ekologiczne ozdoby dla dzieci.

Goście galerii mogli zobaczyć także pokaz mody z unikatową artystyczną biżuterią awangardową z Galerii Sztuki i ubraniami, które można znaleźć w skalpach ulokowanych w Galerii Piastów.

- Tego typu biżuterii nie znajdziemy w sklepie jubilerskim czy nie zobaczymy u ludzi na mieście. Można zboczyć ją tylko na pokazach mody lub w specjalistycznych magazynach. Do tego ubrania z sklepów w Galerii Piastów dobrała legnicka blogerka i coach wizerunku Jola Watral. Całość stanowiło świetne połączenie - tłumaczy Justyna Teodorczyk.

Blogerka przeprowadziła dla legniczanek także prezentacje z poradami stylizacyjnymi.  Dla najbardziej aktywnych uczestników wydarzenia Galeria Piastów przygotowała  ciekawe upominki m.in. bilety do kina Helios czy zaproszenia do Parku Rozrywki Play City.

Specjalną wystawę poświęconą 40-leciu Legnickiego Festiwalu SREBRO będzie można zobaczyć w Galerii Piastów do końca czerwca. Finał festiwalu obędzie się w najbliższy weekend - o jego programie pisaliśmy TUTAJ.  

Fot. Mariusz Witkowski 

Srebrna strona Legnicy pokazana w Galerii Piastów komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama