:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze B. dobre

Święto Legnicy - dzień pierwszy. Tak bawili się legniczanie [FOTO]

Wydarzenia, Święto Legnicy dzień pierwszy bawili legniczanie [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Redakcja 21/06/2019 23:46

Pierwszy dzień święta naszego miasta upłynął w rytmach disco-polo i góralskiego folku oraz szalonych barwach proszków Holi. Na terenie dawnego lotniska wystąpili: Bayera, Zbóje, Basta i Czadoman.

Imprezę o godzinie 16. rozpoczął Festiwal Kolorów, czyli popularna szczególnie wśród młodzieży zabawa polegająca na wzajemnym obrzucaniu i malowaniu się kolorowymi proszkami Holi.

Koncerty rozpoczęto prawdziwym muzycznym bajerem. Formacja Bayera już od pierwszych minut porwała do energicznej zabawy zebrany na lotnisku tłum legniczan. 

Chwilę później było folkowo, bowiem z Zakopanego do Legnicy przyjechali prawdziwi „zbóje” czyli skoczni disco górale. Zespół łączący muzykę disco-polową z góralskimi nutami i przyśpiewkami bez problemu porwał do wspólnych tańców i hulańców publikę.

Co jest godne odnotowania w kontekście disco-polo, zespół zaprezentował się w pełnym, ciekawym składzie instrumentalnym. Muzycy przekazali także góralskie pozdrowienia dla naszych czytelników (filmik publikujemy poniżej).

- Górale mają twarde charaktery ale w zespole potrafimy się dogadać, znaleźć kompromis i działać razem. Muzyka jest dla nas całym życiem i cieszymy się, że tak dobrze nasze góralskie klimaty zostały przyjęte w Legnicy. Wspólne zrozumienie między muzykami a publiką to podstawa dobrej zabawy, inaczej wszyscy się męczą i nie ma tej przyjemności z grania. My z pewnością będziemy dobrze wspominać dzisiejszy koncert – wyznali po koncercie artyści.

Kiedy zaczęło się ściemniać na scenę wkroczyła Basta, jedna z najbardziej popularnych w ostaniach latach formacji disco-polowych w Polsce. Wykonane na żywo hity znane z YouTube przerodziły lotniskowy plac w prawdziwą dyskotekę. Tuż po koncercie odbył się ostatni wyrzut kolorowych proszków Holi.

Imprezę z pełnym powerem zakończył Czadoman. Widownia dosłownie zaczęła zdzierać swoje gardła, kiedy formacja zagrała swoje największe hity jak „Ruda tańczy jak szalona” (111 mln wyświetlań na YouTube) czy „Chodź na kolana” (49 mln odsłon na YT). Taneczna zabawa zakończała się tuż przed północą.

W rozmowie z naszym portalem artysta wyznał m. in. że wychował się na klasyce rocka (np. Led Zeppelin) i właśnie pracuje nad książką dla dzieci, która jest już na finiszu.

- Śpiewam to co czuję, niektóre kawałki wychodzą z głowy, niektóre z serca i na tym pozostańmy. Od moich fanów czuję bardzo pozytywne zaangażowanie, co do hejtu zawsze znajdzie się jakiś sfrustrowany człowiek, postać która chce wylać swoje problemy na kogoś, tego już nie zmienimy. Jest dobrze, łączne ponad 300 mln wyświetleń to chyba sukces. Jestem człowiekiem, mam gorsze i lepsze dni, różne zachowania, jak każdy, Kocham ludzi, lubię to co robię i jest z tego zadowolony - powiedział nam Paweł Dudek, lider zespołu Czadoman.

I było to widać nawet po koncercie, kiedy wokalista wyszedł do fanów i z każdym zrobił sobie zdjęcie, dał autografy, porozmawiał i pożartował. 

Przed nami jeszcze dwa dni święta miasta. Pełen program imprezy można znaleźć  TUTAJ

Autor: Dawid Stefanik

Fot. Mariusz Witkowski i Tomasz Kotek

Zdjęcie: Dni Legnicy / Święto Legnicy

Bayera

 

 

Święto Legnicy - dzień pierwszy. Tak bawili się legniczanie [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama