:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze Umiarkowane

Bez wahania ruszył na pomoc ofiarom wypadku i ... został okradziony

Wydarzenia, wahania ruszył pomoc ofiarom wypadku został okradziony - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 14/06/2019 09:26

We wtorek na al. Piłsudskiego, w pobliżu marketu Carrefour doszło do groźnego wypadku, dachował samochód osobowy. Na pomoc pasażerom rozbitego auta ruszył świadek zdarzenia, pan Mariusz. Gdy 45-latek ochłonął po akcji ratowniczej, zauważył, że ktoś wykorzystał zamieszanie i ukradł mu rower.

Kiedy tylko doszło do wypadku, znajdujący się w pobliżu pan Mariusz, bez chwili namysłu pospieszył z pomocą znajdującym się w wywróconym samochodzie pasażerom. W pierwszej kolejności wraz z innym świadkiem zdarzenia postanowił odciąć zasilanie samochodu. Narzędzia pożyczył ze sklepu "Majster", pod którym zostawił swój rower.

Nasz bohater po całej ratowniczej akcji, owładnięty gorącymi emocjami, wrócił do domu zapominając o tym, że miał ze sobą rower.

- Jestem schorowany, byłem mocno zestresowany, wróciłem do domu z myślą o odpoczynku po tej całej akcji - opowiada. 

Dopiero na drugi dzień, kiedy chciał pojechać do pracy, przypomniał sobie o pozostawionym przed sklepem jednośladzie. Niestety, kiedy wrócił na miejsce wypadku, to okazało się, że roweru już tam nie ma. Sprawę kradzieży chciał zgłosić na policję.

- Policjant przyjmujący zgłoszenie doradził mi, abym poszedł z tym problemem do straży miejskiej. Jak przekonywał, strażnicy dysponują dobrej jakości monitoringiem miejskim, dzięki któremu łatwiej będzie rozpoznać złodzieja. Niestety w straży odmówiono mi pomocy. Funkcjonariusz nie chciał pokazać nagrań z monitoringu i odesłał mnie z powrotem na policję. Na tym sprawa się zakończyła. Nie rozumiem jak to możliwe, że człowiek ratuje komuś życie, a potem tak się go traktuje. Mimo to, w przyszłości zachowałbym się podobnie. Mama mnie nauczyła żeby żyć tak, aby nigdy się za mnie nie wstydziła – mówi pan Mariusz

Mężczyzna stracił biało-granatowy rower marki Giant o wartości 2500 zł. Pan Mariusz kupił go na raty, żeby mieć czym dojeżdżać do pracy. Teraz musi korzystać z komunikacji miejskiej, co obciąża dodatkowo jego budżet. 

Dlatego zwracamy się do naszych czytelników o pomoc w odnalezieniu roweru. Informacje można przysyłać na adres naszej redakcji: redakcja@tulegnica.pl, nasz fanpage na FB lub telefonicznie 783 102 053. 

Apelujemy także do sumienia osoby, która przywłaszczyła sobie rower o jego oddanie. Rower można zostawić np. w budynku naszej redakcji przy ul. Plac Wolności 4. Gwarantujemy anonimowość!

Reklama

Bez wahania ruszył na pomoc ofiarom wypadku i ... został okradziony komentarze opinie

  • gość 2019-06-14 09:39:38

    Proponuje zrobić zbiórkę na nowy rower. Proszę załozyc konto na zrzutka.pl Nagłosnimy sprawę . proszę wkleić info w poście Robert R.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-14 09:40:21

    I to jest legnicka patologia....Trzeba tę sprawę nagłośnić, przecież ten człowiek ratował czyjeś zycie
    Nie powinien tego tak zostawić, skoro jest monitoring to powinni udostępnić.....

  • Gość - niezalogowany 2019-06-14 09:52:59

    Za honorowe zachowanie Pan powinien mieć darmowy przejazd autobusem, a co do skradzionego roweru Pan prezydent mógłby w końcu należycie wydać pieniądze zamiast objadać się co dwa dni w "kamieniczcce"

  • Gość - niezalogowany 2019-06-14 09:55:06

    Nie pan Mariusz tylko Maciek

  • Marzena - niezalogowany 2019-06-14 10:01:53

    Też jestem za zrzutką taki cichy bohater w tych czasach to unikat .Teraz są takie czasy że człowiek człowiekowi wilkiem , a złodziej się apelem nie przejmie

  • gość 2019-06-14 10:04:37

    Panie Mariuszu proszę podejść do serwisu XELECTRONIC na Gombrowicza 41 od 8 do 18 oddam Panu własny rower, nie jest nowy ale całkiem niezła maszyna. Pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2019-06-14 11:03:42

    Zrobcie zrzutke. Sam sie dorzuce.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-14 11:04:01

    Zrobcie zrzutke. Sam sie dorzuce.

  • gość 2019-06-14 11:47:03

    Panie Mariuszu drugi fajny rower czeka na Pana w serwisie XELECTRONIC na Gombrowicza 41 do 19 można odebrać

  • Mieszkaniec Piekar - niezalogowany 2019-06-14 12:39:19

    To jakaś kpina! Skoro zgłoszono kradzież na Policji, to o w zadaniu policji jest użycie wszelkich środków do ustalenia tożsamości złodzieja. Jednym ze sposobów jest właśnie współpraca policji i straży miejskiej - funkcjonariusz policji powinien wyegzekwować nagranie monitoringu. Poszkodowany powinien zostać tylko wezwany do identyfikacji roweru na monitoringu.

  • wilQ - niezalogowany 2019-06-14 15:26:44

    pomogę i dodam na zrzutke oraz splaty rat....

  • Gość - niezalogowany 2019-06-14 15:29:40

    To gdzie te kamery na każdych światłach blolach i nie ma nic

  • Gość - niezalogowany 2019-06-14 18:06:38

    Władza nigdy nie pomaga co jedynie w telewizji żeby byli w dobrym świetle ... zwykli ludzie pomagają bez zobowiazań ,wladza gdy ma pomoc obowiązkowo to odmawia ...

  • Gość - niezalogowany 2019-06-14 19:07:16

    Straz miejska hahaha i jeszcze hahahahaha

  • Norbert - niezalogowany 2019-06-14 20:15:33

    Jaki gospodarz miasta takie bezpieczeństwo. Prezydent rządzi strażą mięską i powinna skutecznie pomagać. Taka zuchwałość jest wina bezradności służb a to wina gospodarza.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-14 20:53:38

    https://zrzutka.pl/2wvtu4

  • Gość - niezalogowany 2019-06-14 21:59:50

    Jezu. Masakra. Nie wiadomo jak to opisac. czym ten pan tak zasłużył.? Była tam spora grupa ludzi 20-30 osób. Wszyscy się tylko gapili. Było kilka osób które pomogły. Mężczyzna który wzywał odpowiednie służby, Kobieta blondynka która ogarniał sytuację, para ze sebrnego auta która sprzatala rzeczy z drogi by innym nie utrudniać jazdy, i gościu który za szmaty wyciągnął poszkodowanego z pojazdu. A jakby miał kręgosłup złamany to co? Reszta nic nie robiła tylko zaglądał i sensacje robiła. Nie mówiąc już o stanu na drodze bo lepiej widać. Ludzie zostawili auta na chodzie i lecieli z pomocą.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-14 22:27:41

    Zrzutka jest :) https://zrzutka.pl/2wvtu4

  • Gość - niezalogowany 2019-06-15 00:12:14

    A wolisz doznać urazów kregoslupa osle czy splonac zywcem ? Jak by jeblo to by nie bylo czasu na zastanawianie się wyciągać nie wyciągać.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-15 07:37:18

    Kiedyś było dej bo mam horom curke a teraz zerwanie na cudzym nieszczęściu. Dej no mnie bo pomogłem a mam raty. Zróbcie zrzutke do wszystkich ludzi okradzionych. Jestem ciekaw czy jeżeli jednak uzbiera ta kwotę a rower się znajdzie to czy wpłaci kasę na szlachetny cel czy pojedzie ww sina dal.

  • gość 2019-06-15 13:16:37

    Policjant powinien isc z nim takie sa przepisy

  • Gość - niezalogowany 2019-06-15 21:37:07

    Od ponad miesiąca kradną rowery w tej okolicy i nikt z tym nic nie robi. To jest jakiś żart. A jak normalny człowiek coś by ukradł to od razu by się nim zajęli. Nie wiem po co w ogóle jest zakładany wszędzie monitoring skoro i tak nic on nie daje.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-16 08:35:34

    Postawa bohaterska,super. A tak przy okazji to straż miejska w Legnicy jest nie potrzebna, za nasze pieniądze utrzymują się,inne miasta zrezygnowały, możemy też zlikwidować SM

  • Gość - niezalogowany 2019-06-16 18:57:08

    Żenada, żenada na zachowanie Policji i Straży miejskiej, zawsze są tam gdzie nie powinni i nie ma ich tam gdzie powinni być!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-06-17 13:25:49

    Sprostowanie do tematu. Pan bohater na ogół jest w takim stanie że nie wie na jakim świecie żyje. Rower się odnalazł był przypięty przez bohatera ale zupełnie innym miejscu i właściciel najnormalniejsze w świecie był pijany a nie w szoku że nie mógł go odnaleźć. A jego historia o bohaterskim wyczynie nie ma nigdzie żadnego potwierdzenia. Jego życie jest jedną wielką przygodą.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-17 23:50:51

    A ta kurwa co ukradła rower powinna się rozjebać na pierwszym lepszym skrzyżowaniu - Co za frajer bo takiego frajera Nie można nazwać złodziejem - złodziej ma honor i ambicje