:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Dobre

Film z koncertu charytatywnego dla Stasiastego. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Redakcja 29/10/2019 12:21

Dziesięciogodzinny koncert charytatywny dla Stasiastego (Stanisława Delimaty), który 20 września w klubie Spiżarnia dzięki wsparciu wielu przyjaciół muzyka zorganizowało Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie przeszedł do historii. Zagrało kilkudziesięciu artystów różnych pokoleń i środowisk muzycznych, od poezji śpiewanej po rock-punka. Z cegiełek i licytacji fantów zebrano łącznie 9134 zł. Prezentujemy materiał filmowy z koncertu, który został zarejestrowany dzięki pomocy STK „Sproject” i portalu Tulegnica.pl.

Materiał filmowy z imprezy zawiera wszystkie wydarzenia sceniczne (koncerty, pokazy, licytacje, zapowiedzi, spontaniczne akcje) z wyjątkiem dwóch końcowych koncertów, które zostały usunięte na życzenie muzyków (Karlla oraz Studiowałem Mapę Krowy).

Przypomnijmy, że na koncercie dla Stasiastego wystąpili: Nauka o Gównie, Świnka Halinka, Marzena Kipiel-Sztuka (aktorka znana m. in. z roli Halinki Kiepskiej),  Nikola Warda (w akompaniamencie Marcina Gołdy i Łukasza Parlickiego), Polish Fiction, Studiowałem Mapę Krowy,  Kebz, The Dealer, Monika Workun, Karlla, Bartosz Badtke, Singer or Sinner (Hania Gwóźdź), Dziecięco-Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta i tańczący pod sceną Teatr Avatar. Imprezę poprowadzili Dawid Stefanik i Karolina Pańkowska.

Drugi koncert charytatywny dla Stasiastego, organizowany tym razem przez Legnickie Centrum Kultury, zaplanowany jest na 8 listopada o godz. 19.00 także w klubie Spiżarnia. Na scenie pojawią się DILER – music, band,Royal Beggars, Maria Nefeli i Ga-Ga Zielone Żabki. Wstęp -minimum 10 zł do puszki. Więcej informacji o imprezie podamy w osobnym artykule w przyszłym tygodniu.

Stasiasty należy do prawdziwych legend naszej sceny muzycznej. Jest zanany szczególnie jako lider punkowego Maria Nefeli (zwycięzcy Jarocina z 1990 r.) i reggae składu Zielony Groszek. Muzyk od lat budował legnicką scenę muzyczną, udzielał się w licznych akcjach społecznych i charytatywnych.

Kiedy został sparaliżowany chorobą nowotworową i sam potrzebował pomocy, to przyjaciele nie zawiedli. W całym wydarzeniu 20 września 2019 r. mogło wziąć udział nawet pół tysiąca osób!

 

 

 

Film z koncertu charytatywnego dla Stasiastego. Przeżyjmy to jeszcze raz! komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama