:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Dobre

Nietuzinkowe improwizacje muzyczne w czwartek w Art Cafe Modjeska

Muzyka Koncerty, Nietuzinkowe improwizacje muzyczne czwartek Modjeska - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 01/10/2019 16:21
PAŹ 04
godz: 20:00

3 października Art Cafe Modjeska zaprasza na koncert Jorgosa Skoliasa i Piotra Rachonia promujący nowy, niekonwencjonalny, album duetu muzyków zatytułowany "Free". Wstęp, podobnie jak płyta i twórczość artystów, jest wolny.

Historia powstania płyty "Free" Skoliasa i Rachonia zdecydowanie odbiega od powszechnej praktyki stosowanej przez artystów. Muzycy zazwyczaj wchodząc do studia mają już wcześniej przemyślany i przygotowany materiał na album, który chcieliby zarejestrować (chyba, że działają pod presją kontraktu z wytwórnią fonograficzną, ale to już inna kwestia). Następnie nagrywają ślady instrumentów, robią duble, korekty, mix oraz master materiału i dopiero powstaje dopieszczony, zmontowany utwór. Często twórcy głownią się także nad kolejnością zamieszczenia na krążku swoich kompozycji, aby tworzyły one spójną całość. Taki jest miej więcej schemat.

Zupełnie inaczej swój album wydali Skolias i Rachoń. Dwóch muzyków spotkało się w studio nagraniowym ulokowanym w malowniczych Górach Bystrzyckich. Weszli do niego z marszu, bez  żadnych przygotowanych wczesnej kompozycji czy choćby szkicu materiału. Zaczęli grać i przez 55 minut rejestrować swoje spontaniczne improwizacje muzyczne podzielone na dwa sety (sesje). Nie było żadnych poprawek.

Jorgos Skolias śpiewał w różnych językach (m. in. po grecku, polsku,  suahili), bawiąc się słowem, stosując wymyślne techniki wokalne lub po prostu śpiewający najszczerzej, z serca. Natomiast improwizowane partie instrumentalne powstały z rąk Piotra Rachonia, który zasiadł za fortepianem. Tak właśnie powstawała płyta "Free". W podobny sposób muzycy grywają także koncerty.   

Jest to muzyka dla koneserów i tych wszystkich, dla których określenie „ free” nie oznacza li tylko jazzowej konwencji. Sporu tutaj humoru, muzycznej zabawy i tej oczywistej, artystycznej wolności - recenzuje album portal "era jazzu".

3 października, godz. 20.00, "Art Cafe Modjeska" (gmach  teatru). Wstęp wolny.

Nietuzinkowe improwizacje muzyczne w czwartek w Art Cafe Modjeska komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama