:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 9°C
powietrze B. dobre
Wydarzenia, Posłanka Szymańska szefową Legnicy - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 17/05/2019 11:41

Trzęsienie ziemi w legnickich strukturach Prawa i Sprawiedliwości! Ewa Szymańska została odwołana ze stanowiska przewodniczącej zarządu miejskiego. Z kolei miejscy radni Łukasz Laszczyński i Arkadiusz Baranowski zostali zawieszeni w prawach członków partii.

Decyzje dot. zmian w legnickich strukturach Prawa i Sprawiedliwości podjął zarząd okręgowy partii. Do czasu wyboru nowego przewodniczącego na jej czele stać będzie Zbigniew Bytnar, któremu powierzono funkcję „pełnomocnika”.

Władze okręgowe PiS ruszyły nie tylko posłankę Ewę Szymańską, ale i również jej ludzi. W prawach członków partii zawieszeni zostali bowiem Łukasz Laszczyński i Arkadiusz Baranowski. Obaj są wiceprzewodniczącymi rady miejskiej. O decyzji zarządu okręgowego zostali powiadomieni mailem. Obaj odmawiają komentarza w tej sprawie.

Wiadomo jednak, że Szymańska, Laszczyński i Baranowski zapłacili za nieformalną koalicję w radzie miejskiej z Platformą Obywatelską. Misję odtworzenia sojuszu PiS z obozem prezydenta Tadeusza Krzakowskiego otrzymał wspomniany już Bytnar. Na majowej sesji można się więc spodziewać odwołania z prezydium rady Laszczyńskiego i Baranowskiego, a także przewodniczącego Jarosława Rabczenki z PO.

Wewnętrzna wojna osłabi pozycję Szymańskiej, która może chyba już zapomnieć o dobrym (wysokim) miejscu na liście w jesiennych wyborach parlamentarnych. Laszczyński i Baranowski zapewne wkrótce zostaną wyrzuceni z partii, stracą też pracę, którą jej zawdzięczają.

Przypomnijmy, że Baranowski kieruje legnickim oddziałem WFOŚiGW, natomiast Laszczyński ma etat w KGHM-owskiej spółce Pol-Miedź Trans. Co ciekawe, jego szefem jest tam … członek zarządu Zbigniew Bytnar.

CZYTAJ TAKŻE: Wojenka w PiS-ie. Szetelnicki walczy o odzyskanie wpływów w partii

Od lewej: Łukasz Laszczyński, Arkadiusz Baranowski, Jarosław Rabczenko

Reklama

Posłanka Ewa Szymańska już nie jest szefową PiS w Legnicy komentarze opinie

  • gość 2019-05-17 11:57:11

    Słabiutko bez źródła skąd inforamcja!

  • Gość - niezalogowany 2019-05-17 15:23:48

    Pani Ewa Szymańska a także pan Laszczyński i Baranowski wykazali się niebywałą odwagą, żeby przeciwstawić się obowiązującej w naszym mieście dyktaturze. Gratuluję im. Dla mnie Pani Szymańska może być na ostatnim miejscu listy - pójdę zagłosować na Nią, chociaż zawsze głosowałam na kogoś z PO.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-17 18:02:09

    Brawo dla pani Szymańskiej i panów radnych - Baranowskiego i Łaszczyńskiego. Pokazali klasę! Takich polityków nam potrzeba!

  • gość 2019-05-17 18:35:59

    Dramat
    Jak się zapisał do jakiejś drużyny to ma strzelać bramki dla nich, oni brali profity w PIS a pracowali dla PO. Czy dobrzy czy źli dostali głosy za to, że byli w PIS to mają poglądy PIS-owe

  • gość33333 - niezalogowany 2019-05-17 18:40:10

    no to PO ma problem brak głosów w koalicji obywatelskiej :D

  • gość 2019-05-17 19:21:31

    Pis ma w swoich szerach same łajzy. Jak można wyrzucać tak wartościowych ludzi??? zapłacili właśnie za to że są inni od reszty, chcieli coś zrobić dla miasta i ludzi. macie mój szacunek niezależnie od barw politycznych.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-17 22:14:05

    Brawo dla Laszczyńskiego i Baranowskiego. To ludzie honoru i Wielkiej odwagi!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-05-18 05:04:05

    Albo w PiS, albo w PO. Chcieli chapać z obu. Przecież nie da się głosować na kandydatów obu partii, trochę przynajmniej pokory, dyscypliny.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-18 05:04:27

    Albo w PiS, albo w PO. Chcieli chapać z obu. Przecież nie da się głosować na kandydatów obu partii, trochę przynajmniej pokory, dyscypliny.

  • Gość2 - niezalogowany 2019-05-18 05:06:19

    Dlaczego nie przeszli do PO.

  • gość66 - niezalogowany 2019-05-18 07:06:38

    Jak widać wybory to fikcja - chcieli dobrze dla miasta i mieszkańców, nie ważne jak partia ważne co radni robią. Brawo p. Szymańska, brawo baranowski i Laszczynski nie dajcie się , szczególnie zakompleksionemu szetelnickiemu, który bierze przykład od szydło jej się należy nachapać.

  • obiektywny - niezalogowany 2019-05-18 07:09:17

    Mierny bierny ale wierny prawda p. Łokaj i Wisłocka

  • gość 2019-05-18 07:12:51

    BRAWO BARANOWSKI I LASZCZYNSKI ZA ODWAGĘ I SWOJE ZDANIE.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-18 08:09:06

    Jak do diabla jest mozliwe że z ramienia partii zasiadają w państwowych spolkach ? I teraz jak wylecą z partii tracą pracę! Myślalem ze w firmach zatrudnia sie fachowców a nie słupy partyjne.
    Miało być koniec arogancji, miało być sprawiedliwość a mamy kumoterstwo. My , tutaj na dole wciąż musimy robić na tych darmozjadów a oni rozdają stanowiska pracy swoim kolegom z parti. Czyli jezeli ktoś jest wykształcony , przygotowany do zawodu to nie ma szans na dobre stanowisko bo tam siedzą koledzy partyjni ?
    Nie tak mialo być prosze państwa. Nie po to na was glosowałem , mialo być inaczej.
    W następnych wyborach niestety wiecej was nie wybiorę jest taka sama lub nawet większa obłuda jak za Po.
    Wstyd mi za was i za mnie.

  • gość 2019-05-18 19:37:30

    Dobra decyzja. Jak można z hołotą z PO robić deal.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-18 22:54:16

    Baranowski z Laszczyńskim płacą wysoka cenę że nie chcieli iść z komunistą Krakowskim tak jak ich poprzednicy z PIS w poprzedniej kadencji. Wacek przez całą kadencję mydlil oczy wyvorcom PIS usunięciem pomnika z Placu Słowiańskiego a pomnik stał. Stałby dalej gdyby.bie ustawa dekomunizacyjna. Przyszli młodzi nie poszli z komunistami i zrobili dużo dobrego w kilka miesięcy. Darmowa komunikacja, podwyżki w MOPS, przy okazji nawet kierowcy z MPK urwali swoje. Rondo Popiełuszki, Katyńskie .... I dostają za to po głowie od swoich. Gdzoexsa ideały w PIS. Gdzie??? Nie ma...tylko KGHM, kasa, stanowiska i chore ambicje celników. BYTNAR będzie pieczetowal koalicję z KOMUNĄ i Krzakowskim!!! Oczywiście pod czujnym okiem posła z Lubinia.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-18 23:01:09

    To ma być PIS? To ma być tą partia ideałów? Goście robią dużo dobrego dla miasta i strzela się do nich??? Komuś się cos wywróciło w głowie??? Za co Bytnar dostaje nagrodę??? Co zrobił??? Będzie się teraz dogadywal z komunistą??? Może niebawem w spółkach będę prezesi z PiS w nagrodę za rozwalenie Szymanskiej i tych gości????? Kasa i walka o stołki. Nic dla ludzi dla miasta.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-18 23:05:52

    A co z resztą radnych Pisowych? Łokaj, ten Lorenc i reszta? Też wyrzuceni? Panie Bytnar kiedy oglosisz Pan koalicję z opalonym faraonem??? No kiedy usłyszymy że ludziom z PiSu komunistavjuz nie przeszkadza? Krzakowskim, tw. Fikus ..... I spółka!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-05-18 23:10:04

    Za mało kasy z kghmie. Lodziarstwo z PiSu chce teraz do sagu, lpgk. Krzakowski odwdzięczy się za koalicje w radzie i święty spokój???? No to faktycznie prawicowe ideały. Szkoda gadać. Dlatego to miasto wygląda tak jak wygląda wymiera.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-18 23:13:25

    Ile ten Bytner zarabia w KGHM????

  • Gość - niezalogowany 2019-05-18 23:21:42

    A jak sądzisz?Pewnie za mało. Tylko mnie się nie zgadza. Kaczyński powiedział że albo polityka albo kGhm. Ten Bytner chce być i tu i tu. Czy jak?

  • Gość - niezalogowany 2019-05-18 23:36:12

    Ale jaja Baranowski i Laszczyński zaczęli pytać o zarobki zarządów i rad w spółkach komunalnych i dostali po głowie od swoich??? PiS idzie w Legnicy ciągle za rączkę z Krzakowskim. Młodzi kolesie razem z Szymańska zapłacili wysoka cenę za walkę z komuną. Jak to wytlumaczy Bytnar szetelnicki i koledzy?

  • postronny - niezalogowany 2019-05-19 07:07:47

    BRAWO PANI SZYMAŃSKA I PANOWIE BARANOWSKI I LASZCZYŃSKI NIE LUBIĘ PISU ALE POKAZALIŚCIE, ŻE SĄ WYJĄTKI. SZKODA LEGNICY BO NA WASZE MIEJSCE WSTAWIA JAKĄŚ CHORĄGIEWKĘ KTÓRĄ ŁATWO MANEWROWAĆ I BĘDZIE POSŁUSZNA MOŻE NP. PAN LOREN, PANI ŁOKAJ ? CO ZNACZĄ WYBORY JAK I TAK NIE MAMY PRAWA GŁOSU !

  • gość 2019-05-19 07:14:37

    Zastanawiające jest dlaczego odwołuje Pis swoich i to wtedy kiedy zaczęli zadawać niewygodne pytania - o zarobkach w państwowych spółkach, czyżby się komuś w domyśle Krzakowski, szetelnicki zapaliło koło tyłka. Brawo Baranowski i Laszczyński drążcie temat, chyba, że na wasze miejsce wsadzą kogoś z wiadrem wazeliny i będzie blokował takie pytania, kandydata mają i to z pisu już jest usłużnie wysmarowany wazeliną i ma zdarte kolana, poprze go krzakowski bo się boi.

  • gość 2019-05-19 07:53:49

    Baranowski z Laszczyńskim wypadają a za nimi pani Szymańska bo chcieli cos dla ludzi, dla mieszkańców i ciągle dawali kontrę Krzakowskiemu, patrzyli mu na ręcę i rozwalali jego chore układy, ale mądry Krzakowski pomyślał jak ich wykurzyć dał Wacka żonie stołek dyrektora poza konkursem i mamy co mamy, wacek chce się odwdzięczyć i roli rewoltę w Pis aby Krzakowski miał święty spokój i dalej brnął w swoich układach i faworyzował tylko swoich.

  • gość 2019-05-19 08:24:20

    Przykład idzie z góry: Minister kultury bez kultury, minister lubi konfetti i tańce hawajskie, minister edukacji bez kompetencji itd. do Unii uciekają nieudacznicy i bez znajomości języka (szydło, kępa, zalewska, brudziński itd.) Czy na tym statu jest jeszcze kapitan ? To samo w Legnicy zadali pytania (Rabczenko, Baranowski , Laszczynski) prezydent dał stołek szetelnickiemu i wacek ryje. Ale na zadane pytania o spółkach i role wacka przyjdzie czas.

  • gość 2019-05-19 08:26:19

    UWAGA !!!
    Czy ktoś wie gdzie pracuje żona pana szetelnickiego i od kiedy tam pracuje ?

  • Gość - niezalogowany 2019-05-19 10:04:47

    Nie widzicie? Chodzi o kasę stołki układu i święty spokój w Legnicy. Za to lecą głowy tych którym nie pasuje taki układ. Zabija się niezależnych. Legnica tonie.

  • gość 2019-05-19 10:17:06

    Chcieli sie dopytać krzakowskiego o zarobki w spółkach, to sie zwrócił do kolegi wacka. Najprościej usunąć tych co zadają niewygodne pytanie i chcą rozbić klikę. Brawo Baranowski i Leszczyński, dużo wytrwałości dla Pani Szymańskiej.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-19 18:44:23

    A czy ktoś wie gdzie pracuje żona Bytnara? Gdzie pracuje jego syn? Słyszałem że w spółce z KGHMu? Czy to prawda. By żyło się lepiej ... Swoim?

  • gość 2019-05-20 17:34:38

    Krzakowski jest umocowany to kolega wacka. Wacek grubo przędzie w KGHM-ie i ani myśli wracać do samorządu i działać dla dobra Legnicy jak jeszcze niedawno zapewniał. Kto będzie dopytywał o zarobki w spółkach skarbu państwa w spółkach legnickich to znaczy, że chce rozbić klikę wobec czego musi odejść albo go postraszą. Trzymać się
    Baranowski Rabczenko i Laszczyński.

  • gość 2019-05-28 21:30:07

    Pan lipka znalazł zdrajczyka zbysia niby dobry kontroler - zwola wacia i skórke idalej będą pokazywać legnicki cyrk babiarczyk tez się kręci wkoło topola i szuka swego pola. szymanka tym razem nie trafiła do bramki żle się ustawila musi pobiegac do przodu po procesjach zeby była widocznz-żenada skórka szuka miejscówki na beszczelniaka agdzie honor,lipka wybrał córy koryntu ,wisłocka i łokaj niezle się razem zabawiali w magnoli az komornika wzywano ale znaleziono rozwiązanie lipkawrocil z odwyku i kreci zepsuty zegar gdyby wiedzialprezes co lipa i szymanka i zbysio wyprawia.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-01 21:29:08

    Oj będzie się działo będzie...Szetelnicki nie podskoczy za wysoko bo obawia się afery obyczajowej. Koleś nieźle nawywijal.

  • Gość Bociek - niezalogowany 2019-06-13 09:56:39

    Brawo w Małej Moskwie i przyległych gminach kwitnie poplecznictwo.Rączka rączkę myje.Spróbujcie załatwić coś bez łapówki to wymyślą sto powodów że się nie da jak się nie da.Ja od ćwierć wieku posiadam działkę rolną zabudowaną nie będąc rolnikiem i nie mogę nic na niej wybudować bo mafia urzędników mówi nie bo nie. Kiedy doczekam zniesienia niewolnictwa w Polsce Urzędniczej?

Dodajesz jako: |