:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 19°C
powietrze Dobre

Upadł miejski przetarg na 4 mln zł na remont ulicy Gumińskiego

Wydarzenia, Upadł miejski przetarg remont ulicy Gumińskiego - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 10/07/2019 15:50

Legnicki ratusz unieważnił przetarg na remont ulicy Tadeusza Gumińskiego. Powodem była zbyt wysoka kwota zaproponowana przez wykonawcę, która przewyższała o ponad połowę przewidziany przez miasto na ten cel budżet.

Miasto na realizacje zamówienia publicznego zaplanowało dokładnie 4 000 000 zł. Jak się okazało najtańsza oferta od firmy, która chciała się podjąć prac budowlanych wyniosła 6 040 185 zł. W tej sytuacji ratusz przetarg unieważnił.

- Największe różnice w kosztorysie wynikały nie z ceny budowy samej drogi, lecz z kosztów związanych z modernizacją kanalizacji. Dokładnie chodziło o koszty zakupu rur i ich transportu. Przetarg zostanie powtórzony jeszcze w tym miesiącu. Na razie nie wiemy, czy zwiększymy budżet na remont drogi, jest to jeszcze rozważane – tłumaczyła Kierownik Referatu Zamówień Publicznych Violetta Piwońska.

W ramach inwestycji planowany jest remont 471 m. odcinka drogi wraz ze ścieżką rowerową, kanalizacją deszczową, oznakowaniem, oświetleniem ulicznym i terenami zielonymi.

Reklama

Upadł miejski przetarg na 4 mln zł na remont ulicy Gumińskiego komentarze opinie

 • gość 2019-07-10 21:05:14

  Panie Prezydencie
  na nowe ulice Pan ma pieniądze,ale na ulice które wymagają modernizacji to nie ma ani grosza chodzi o ulice Sobieskiego,Podchorążych,gdzie Podchorążych jest obecnie ulicą przelotową.
  Obie te ulice zastały wysypane zdrapkami z innych ulic,część chodników mieszkańcy naprawili z własnych funduszy.Panie Prezydencie,czy mieszkańcy tych ulic to s ą Trendowaci,którzy choć płacą podatki to ma się ich w serdecznym poważaniu.NIE WSPOMNĘ ŻE TO TEŻ JEST JAKIŚ ELEKTORAT.Z poważaniem wnerwiony mieszkaniec jednej z tych ulic

 • gość 2019-07-10 21:11:39

  DODAM JESZCZE DO POWYŻSZEGO
  TE ULICE NIE BYŁY MODERNIZOWANE OD CZASU II-giej Wojny Świtowej

 • gość 2019-07-10 22:22:59

  Treść komentarza...

 • gość 2019-07-10 22:23:40

  Treść komentarza...

 • gość 2019-07-10 22:26:29

  Widziały gały kogo wybierały

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama