:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Dobre

Wielki koncert dla Stasiastego i rekordowa zbiórka pieniędzy [ZDJĘCIA]

Muzyka Koncerty, Wielki koncert Stasiastego rekordowa zbiórka pieniędzy [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 22/09/2019 17:27

Koncert charytatywny z 20 września zapisał się na kartach historii. Niemal pół tysiąca osób wsparło legendę polskiej sceny muzycznej Stanisława "Stasiastego" Delimate (Maria Nefeli / Zielony Groszek), muzyka walczącego z ciężką chorobą nowotworową. Przez prawie 10 godzin zagrało kilkudziesięciu artystów różnych pokoleń i środowisk muzycznych, od poezji śpiewanej po rock-punka. Zebrano łącznie 9134 zł. Cała impreza dzięki ludziom dobrej woli została zorganizowana przez Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie w zaledwie 18 dni.

Stasiasty od lat budował legnicką scenę muzyczną, udzielał się w licznych akcjach społecznych i charytatywnych. Dziś kiedy sam jest sparaliżowany chorobą nowotworową i potrzebuje pomocy, po cichu powiedział nam wszystkim - sprawdzam. Jestem przekonany, że ten test zdaliśmy najlepiej jak potrafiliśmy. Grać zaczęliśmy chwilę po godz. 18.00, skończyliśmy o godz. 3.36. Był blues, punk, rock, poezja, muzyka alternatywna, orkiestra dęta, zatańczył Teatr Avatar. Pod młotek na licytację poszło ponad sto fantów. Zebraliśmy rekordową sumę 9134 zł !

Artystyczni bohaterowie wieczoru grający na dwóch scenach Spiżarni to: Nauka o Gównie, Świnka Halinka, Marzena Kipiel-Sztuka (aktorka znana m. in. z roli Halinki Kiepskiej),  Nikola Warda (w akompaniamencie Marcina Gołdy i Łukasza Parlickiego), Polish Fiction, Studiowałem Mapę Krowy,  Kebz, The Dealer, Monika Workun, Karlla, Bartosz Badtke, Singer or Sinner (Hania Gwóźdź), Dziecięco-Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta i tańczący pod sceną Teatr Avatar.

Na wysokości zdania stanęli członkowie LAiK (szczególnie podziękowania dla Kasi Drozd, Paweła Ciepłucha, Oli Raczyńskiej i Tomka Kotka), którzy w 18 dni włożyli wiele energii w przygotowanie tego wydarzenia. W sam dzień koncertu prace zaczęli o godz. 13.00 a zakończyli po 5 rano. Wielkie brawa dla ochrony z  Guardian, klubu Spiżarnia, drukarni 4kolory, akustyka Patryka Komanieckiego z firmy Koman ProSound (chłop wziął na braki wielki ciężar, którego wielu nie chciało się podjąć, i świetnie się sprawdził!), fotoreporterów i dla dziesiątek innych osób, których nie sposób tu wymienić a spontanicznie wsparli akcję. Wszyscy zrobili to w ramach wolontariatu, charytatywnie. Dzięki Marcinowi Kallasowi i życzliwości portalu Tulegnica Dami TV cały koncert został zarejestrowany i zostanie w najbliższych dniach opublikowany na naszym kanale na YouTube i portalu.

A teraz moja prywata do Stacha. Pamiętasz tego młodego hipsterskiego studenta, który przyszedł z pomysłem koncertu "Wieczoru z Bardami" w 2014 roku? Powiedziałeś, że to nie wyjdzie, że nie ma szans, ale powiedziałeś także jako pierwszy, że pomożesz i zagrałeś tam (zaskoczony sukcesem inicjatywy!). Dzięki Tobie się to wszytko udało, a potem organizacja Legnica Aktywnie i Kreatywnie nabrała wiatru w skrzydła i zdziała wiele w tym mieście, odbierając także w tym roku należącą również do Ciebie odznakę "Zasłużony dla Legnicy" przyznaną prze Radę Miejską. Znowu leżąc w szpitalu byłeś niepewny czy ludzie o Tobie pamiętają. Zapewniałem, że masz wielu przyjaciół, a 20 września stanowczo to potwierdził.

Teraz chóralnym głosem życzymy Tobie zdrowia i żądamy abyś jak najszybciej wziął w ręce gitarę, stanął przed mikrofonem i zagrał dla nas koncert! Nie odpuścimy Tobie! Dobrze wiesz, że 2020 będzie Twoim benefisem, na którym zagrasz, wyjdzie nawet książka i płyta poświęcona Twojej Marii Nefeli, z która wygrałeś festiwal w Jarocinie. Czekamy na Ciebie! 

Denis (Dawid Stefanik)

Za zdjęcia dziękujemy Kamilowi Boguckiemu

Wielki koncert dla Stasiastego i rekordowa zbiórka pieniędzy [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama