:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -3°C

Kunice

Kunice,  Kunice informacje i mapa | tuLegnica.pl - herb Kunice

Gmina Kunice położona jest w powiecie legnickim, bezpośrednio graniczy z miastem Legnica. 
Gmina graniczy z : Prochowice, Ruja i Legnickie Pole. Mieszka w niej ponad 6 tysięcy osób.
 
Gmina jest bardzo atrakcyjna ze względu na położone w niej czyste zbiorniki wodne. Jezioro Kunickie jest nie lada atrakcją, szczególnie w sezonie letnim, kiedy to przyciąga tysiące plażowiczów. To regionalne centrum sportów motorowodnych i popularny akwen wędkarski.
 
Od kilkunastu lat Kunice przeżywają prawdziwy boom budowlany. Mieszkańcy Legnicy chętnie przeprowadzają się z zatłoczonego miasta, budując swoje domy, które tworzą kolejne osiedla.
 
 
Kunice są znane w całej Polsce również ze względu na ofertę kulturalno - sportową. Od kilkunastu lat nad Jeziorem Kunickim odbywa się prestiżowy festiwal „Szanty Kunice”. Co roku, przez trzy wakacyjne dni, zjeżdżają tu najpopularniejsze kapele szantowe. Festiwal cieszy się dużą popularnością nie tylko w środowisku muzycznym, ale także wśród mieszkańców Legnicy i powiatu.
 
W maju Kunice stają się kulturystyczną stolicą Polski. A wszystko za sprawą zawodów „Herkules”, w których corocznie bierze udział krajowa czołówka w tej dziedzinie sportu.